999 rezultate për

dhembeve

Ushqimet që nuk ua rekomandojnë dentistët Dihet botërisht që karamelet provokojnë kariesin dhe vera ngjyros zmaltin, por ka edhe ushqime të tjera që çuditërisht n
Rast i pazakontë, vajzës i dalin krimba nga goja (VIDEO) Një vogëlushe 10 vjecare nga Brasilia, kryeqyteti i Brazilit po përjeton një nga gjërat më të këqija dhe të pazakonta që
Higjiena e gojës, këshillat për të parandaluar prishjen e dhëmbëve Sipas Shoqatës së Stomatologëve Shqiptarë, sëmundjet e gojës janë më të përhapurat dhe prekin rreth 90 për qind të popul
Njihuni me 10 “armiqtë” e dhëmbëve Një buzëqeshje e bukur na bën të dukemi 10 herë më të pasur. Pavarësisht kësaj, shumë prej nesh i dëmtojnë dhëmbët falë
Këshilla për kujdesin ndaj dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve Dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëv kanë nevojë për shumë përkujdesje dhe më e rëndësishmja, një rutinë personale. Lexoni kësh
3 mënyra natyrale për të zbardhur dhëmbët pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti Mund të keni flokë të bukur, lëkurë të shëndetshme e të shndritshme, thonj të fortë dhe të lyer bukur, buzë të plota e t
Zbuloni 5 ushqimet që ju ndihmojnë në zbardhjen e dhëmbëve Kjo mund t’ju habisë por disa fruta dhe perime, madje edhe djathi, ndihmojnë që të keni një buzëqeshje sa më të shkëlqye
Sëmundjet e mishrave të dhëmbëve Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
3 mënyra natyrale për të zbardhur dhëmbët pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti (FOTO LAJM) Mund të keni flokë të bukur, lëkurë të shëndetshme e të shndritshme, thonj të fortë dhe të lyer bukur, buzë të plota e t
Mënyra e duhur për të larë dhëmbët Larja korrekte e dhëmbëve nuk ka të bëjë vetem me higjienën tuaj orale. Moslarja e saktë ose e pamjaftueshme e dhëmbëve
Çaji jeshil përbërësi magjik për dhëmbë të dëmtuar Nëse keni probleme me dhëmbët shkëncëtarët kanë gjetur zgjidhjen për ju. Pastat e dhëmbëve te zakonshme për dhëmbë të
Shëroni mishrat e dhëmbëve me këto mënyra Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
Shenjat paralajmëruese të dibatetit të tipit 2 që nuk duhen injoruar kurrë Shumë njerëz që preken nga diabeti i tipit 2 nuk ia kanë idenë që janë të sëmurë derisa analizat e gjakut të tregojnë pë
Ja si të qetësoni dhimbjet e mishit të dhëmbëve Nëse keni probleme me inflacionin, acarimin e mishit të dhëmbëve dhe gjakderdhjen atëherë ka disa zgjidhje për këtë prob
Kur duhet të fillohet të përdoret pasta e dhëmbëve? Nga dalja e parë e dhëmbit të qumështit, thonë stomatologët. Pasta për dhëmbë të fëmijëve e cila përmban florid forcon z
5 metodat magjike të gjysheve Këto janë 5 mënyra popullore që na i kanë mësuar gjyshet dhe si kemi besuar , por që funksiojnë vërtet. 1.Përdorni p
Rrushi ju forcon dhëmbët Shkencëtarët kanë zbuluar se farat e rrushit ndihmojnë në forcimin e dhëmbëve dhe luftën ndaj kavitetit. Ekspertët e
Hiqni puçrrat në fytyrë brenda nate, ja disa metoda Nuk ka asgjë më mizore sesa shfaqja e puçrrave para një ngjarje të veçantë. Sidoqoftë, për ta luftuar këtë dukuri ka
Disa mënyra natyrale për të pasur dhëmbë të bardhë me pak mund Keni dhëmbë të bardhë por nuk rrezatojnë nga bardhësia? Më poshtë po ju tregojmë disa mënyra super të thjeshta për t’i b
Rrushi bën mrekulli për dhëmbët Një përbërës natyral i gjetur në rrush, thuhet se forcon dhëmbët dhe parandalon prishjen e tyre. Kështu thotë një stu