999 rezultate për

dhembeve

Nuk është nevoja të shkoni tek dentisti, ja si ti hiqni gurëzat për dy minuta Për njerëzit që pijnë duhan është e zakonshme që gurëzat e dhëmbëve janë të verdhë të errët për shkak të akumulimit të n
Mësojeni njëherë e mirë: Si duhen larë dhëmbët Larja korrekte e dhëmbëve nuk ka të bëjë vetem me higjienën tuaj orale. Moslarja e saktë ose e pamjaftueshme e dhëmbëve
8 Gabimet personale të higjienës që njerëzit bëjnë çdo ditë (FOTO LAJM) Kush do të kishte menduar se detajet e vogla që nuk i kushtojmë vëmendje, mund të na pengojnë nga shëndeti ideal dhe lum
Pastrimi i dhëmbëve mund të parandalojë diabetin Pastrimi me brushë, jo vetëm që i mbron dhëmbët e juaj, por mund të parandalojë edhe diabetin. Organizatat britanike
3 mënyra efektive si të lehtësoni dhimbjen e dhëmbëve pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet më të padurueshme që thuajse të gjithë e njihni. Në shumicën e rasteve
A i heq vërtetë pasta e dhëmbëve aknet? Nëse ndonjëherë keni pasur akne, shanset janë se keni provuar t’i hiqni ato me ndihmën e pastës së dhëmbëve. Faktikis
​Larja e dhëmbëve parandalon këtë sëmundje Ka shumë arsye për të cilat duhet t'i lani dhëmbët në rregullisht. Ja një tjetër arsye e fortë pse duhet! Themelues
Shpiket pasta e dhëmbëve që do të lërë dentistët pa punë Një shkencëtare japoneze ka arritur të bëjë një zbulim revolucionar në stomatologji. Specifikisht ajo krijoi një prod
Sëmundjet e gojës, vuajnë 90% e shqiptarëve Dhëmbët luajnë rol të rëndësishëm tek njeriu. Përveç copëtimit të ushqimit, ato na sigurojnë një buzëqeshje të bukur, nd
Ushqimet që duhet të hani për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm Të gjithë e dimë që në fak ne jemi cfarë hamë. Por kjo teori është edhe më e saktë kur bëhet fjalë për dhëmbët dhe mish
A duhet lagur furça para se të lani dhëmbët? Zgjidhet dilema Shumë aspekte të jetës sonë debatohen edhe në rrjete sociale, duke i përfshirë edhe mënyrat korrekte se si i kryejmë pra
Pasi ta lexoni këtë, nuk do i vendosni më kapakun furçës së dhëmbëve Në një studim, Shoqëria Amerikane e Mikrobiologjisë zbuloi se duke e mbajtur furçën e dhëmbëve gjithmonë me një këllëf,
Si te ndaloni per pak kohe dhimbjen e dhëmbëve? Nëse keni dhimbje të dhëmbëve, vendosni një fetë të qepëve në dhëmbë. Dhimbja do të zhduket menjëherë. Gjithçka që du
Diego Godin flet pas humbjes së dhëmbëve: Më kuptoni, nuk mund të buzëqesh shumë (FOTO LAJM) ​Mbrojtësi i Atletico Madridit, Diego Godin ka humbur tre dhembë në ndeshjen e fundit ndaj Valnecias, pas goditjes
5 metodat magjike të gjysheve, funksiojnë vërtet Këto janë 5 mënyra popullore që na i kanë mësuar gjyshet dhe si kemi besuar , por që funksiojnë vërtet. 1.Përdorni
Këshillat më të mira për larjen e dhëmbëve 1. Mos i lani dhëmbët nga lart poshtë Larja e dhëmbëve në këtë mënyrë i dëmton mishrat. Dhëmbët duhet të lahen me lëv
Si ndikon larja e dhëmbëve në shtatzëni? Larja e dhëmbëve mund të parandalojë lindjen e parakohshme të foshnjave. Sipas mjekëve pranë universiteteve Case Western
Çaji jeshil përbërësi magjik për dhëmbë të dëmtuar Nëse keni probleme me dhëmbët shkëncëtarët kanë gjetur zgjidhjen për ju. Pastat e dhëmbëve te zakonshme për dhëmbë të
Rrushi, shpëtimtari i dhëmbëve tuaj! Një përbërës natyral i gjetur tek rrushi, thuhet se forcon dhëmbët dhe parandalon prishjen e tyre. Këtë përfundim ka
A duhet t’i lash dhëmbët çdo natë para se të flesh? Nëse pyet veten a është zakon i mirë apo i keq larja e dhëmbëve vetëm një herë në ditë dhe nëse herë pas here fle gjumë