999 rezultate për

dhembeve

Shumë funksionale, për çfarë mund ta përdorni tjetër pastën e dhëmbëve Nëse në mendjen tuaj ekziston ende dilema e pastës së dhëmbëve dhe zhdukjes së akneve, na lini t'ju themi se jo, nuk duh
Disa mënyra të reja se si mund të përdorni pastën e dhëmbëve Ndoshta gjithmonë keni menduar se pasta e dhëmbëve mund të përdoret vetëm për pastrimin e dhëmbëve dhe për një higjenë t
Pse dhe si duhet ta pastrojmë gjuhën për të shpëtuar nga problemet me shëndetin Nuk janë vetëm dhëmbët tuaj, por edhe gjuha që kërkon një trajtim të veçantë. Shkencëtarët thonë se pastrimi i saj rregu
Sekreti për dhëmbë akull të bardhë është një frut larg Herën tjetër që do të konsumoni banane, mos bëni gabim ta hidhni lëkurën në plehra. Nëse nuk e kishit dëgjuar, lëkura e
T'i lani para apo pasi hani, kujdesi që duhet të tregoni për një buzëqeshje rrezëllitëse Nëse mendoni se tregoheni mjaftueshëm të kujdesshëm për dhëmbët, gaboheni. Ka disa “vese” të cilët dëmtojnë gojën tuaj p
Pse duhet të ruani dhëmbët e qumështit të fëmijëve tuaj E mbani mend dhëmbin tuaj të parë që po bie? Për disa prej nesh, ishte e frikshme dhe e dhimbshme, ndërsa të tjerët morë
Këtë produkt mos e përdorni kurrë për zbardhjen e dhëmbëve Kushdo nga ne dëshiron një buzëqeshje të bukur e të shndritshme. Për fat të keq, kafja, ҫaji apo edhe pije të tjer
Hiqni puçrrat në fytyrë brenda nate me këto truqe të lehta Nuk ka asgjë më mizore sesa shfaqja e puçrrave para një ngjarje të veçantë. Sidoqoftë, për ta luftuar këtë dukuri ka
Zbardhni dhëmbët dhe hiqni gurrëzat në kushte shtëpie Mirëqënia e gojës ka një rëndësi të madhe dhe mbajtja e një higjene të përshtatshme do ta mbrojë atë nga mikrobet dhe he
Pse dhe si duhet ta pastrojmë gjuhën për të shpëtuar nga problemet me shëndetin Nuk janë vetëm dhëmbët tuaj, por edhe gjuha që kërkon një trajtim të veçantë. Shkencëtarët thonë se pastrimi i saj rregu
Ilaçet natyrore për të kapërcyer dhimbjen e dhëmbëve Dhimbja e dhëmbit mund të çoj në karies, pezmatim ose mbindjeshmëri, por le të përpiqemi të kuptojmë se cilat ilaçe naty
Arsyeja pse anashkalimi i mishrave të dhëmbëve është më i rrezikshëm se sa mendoni Mishrat e dhëmbëve janë pjesa e cila mund të neglizhohet më së lehti gjatë ditës kur vendosni të pastroni dhëmbët, trans
Mishrat e dhëmbëve janë më të rrezikshme se sa mendoni Ne kryejmë të njëjtin ritual çdo mëngjes dhe mbrëmje. Gjithmonë i lajmë dhëmbët me kujdes, por ekziston një pjesë e rënd
Tri ngjyra në pastën e dhëmbëve kanë një domethënie dhe janë të rëndësishme Secila nga tri ngjyrat ka ndikimin e vet shëndetësor të rëndësishëm për mbrojtjen e shëndetit të dhëmbëve. Përbërësit
Nga mbushja e dhëmbëve, te këpucët ortopedike: Çfarë iu paguan shteti gjyqtarëve të KPA-s (FOTO LAJM) Gjyqtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, të njohur si trupa e Vetting-ut dhe që kanë firmosur shkarkimin e dhjetëra
Furça e dhëmbëve "shkaktare" që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit 5 vjeçarja pëson incident, furça e dhëmbëve i krijon një vrimë në fytë Një vajzë 5 vjeçe ka pësuar një incident, deri
Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve? Larja e dhëmbëve është një pjesë shumë e rëndësishme e higjienës së përditshme. Nëse nuk i lan dhëmbët shpesh gjatë d
Sa shpesh duhet ta ndërroni furçen e dhëmbëve Sipas një studimi të kryer së fundmi, brusha e dhëmbëve përmban më shumë se 10 milionë baktere, duke përfshirë E. coli d
E sulmoi ariu duke kullotur bagëtitë, si i shpëtoi kuksiani dhëmbëve të egërsirës Ka shkaktuar jo pak habi tek banorët e zonës sulmi i ditës së djeshme sulmi i një ariu të murrëm ndaj një bariu Bjeshkët
Forma e dhëmbëve tuaj të parë tregon shumë për karakterin tuaj Që sot e tutje nuk keni pse të mundoheni për të kuptuar dhe analizuar njerëzit për të mësuar se cilët janë ata, apo çfar