999 rezultate për

dhembeve

Përfitimet shëndetsore të vajit të kokosit Vaji i kokosit është një produkt me përfitime të shumta shëndetsore për organizmin tonë. Studiues nga Instituti Athlone
Çfarë është sëmundja e çamçakëzit Sëmundja e çamçakëzit ëshëtë një sëmundje që lidhet me shëndetin oral, ndryshe sëmundja e mishrave të dhëmbëve. Njer
Lapsi në gojë eleminon dhimbjen e kokës Mbajtja e lapsit në gojë është një mënyrë për të mbajtur larg dhimbjen e kokës. Sipas dokoreshës Jane Leonard shprehet s
Xhinset nuk duhet të lahen, ja arsyeja Pastrimi i rrobave është i pashmangshëm, aq më tepër nesë ne i përdorim ato për një kohë të gjatë. Ndërsa sipas presiden
Dhëmbë të pastër, për një zemër dhe tru të shëndetshëm Dhëmbët e pastë janë një mënyrë e mirë për të zvogëluar inflacionet, të cilat i shkaktojnë bakteret që janë përgjegjëse
Si të zbardhim dhëmbët në kushte shtëpie Zbardhja e dhëmbëve është një mënyrë e rëndësishme për shumë persona. Ekzistojnë mënyra të ndryshme natyrale që ndihmojn
Pastrimi i dhëmbëve ruan shëndetin e zemrës Pastrimi i dhëmbëve zvogëlon inflamacionet, të cilat i shkaktojnë bakteret që janë përgjegjëse për shkaktimin e sëmundje
A e dimë ne si lahen dhëmbët?! (VIDEO) Larja e dhëmbëve është një ndër proceset që secili nga ne duket se është më i lehti dhe më i shpejti për tu realizuar, p
Ja kush e shkatërron buzëqeshjen E dini se sa e rëndësishme është të kesh një buzëqeshje të këndshme? Po, buzëqeshja konsiderohet si armë e fuqishme për
Sekreti dhëmbëve të bardhë Studiuesit thonë se qumështi madje është edhe më efektiv se zbardhuesit industrialë që ofrohen në formë paste dhëmbësh.
Pijet energjike armiku i shëndetit të dhëmbëve Pijet energjike janë ndër pijet më të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve dhe shkatërrojnë zmaltin më shumë se uji mineral
Ja si të zbardhoni dhëmbët në kushte shtëpie Dhëmbët e bardhë janë dëshira e të gjithëve, shpesh përmes metodave të ndryshme ne përpiqemi që të realizojmë siç duhet
Ja për çfarë mund të përdoret pasta e dhëmbëve Sipas studimeve më të fundit është arritur në përfundim se pasta e dhëmëbëve përveç funksionit të saj primar është në gj
Vetitë e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve rezulton se është një produkt që ka një ndikim të rëndësishëm në heqjen e njollave në fytyrë. Sipas stu
Si të kemi dhëmbë të bardhë Dhëmbët e verdhë e me njolla shpesh bëhen shqetësues për shumë persona të cilët kërkojnë të kenë dhëmbë sa më të bardhë.
Armiku kryesor i zverdhjes së dhëmbëve Higjena e gojës ka një rëndësi të veçantë në mbarëvajtjen e shëndeti tonë jetësor. Dhëmbët e verdhë dhe të prishur nuk j
Ja shkaktari kryesor që ndikon në prishjen e dhëmbëve Prishja e dhëmbëve është një shqetësim për të gjithë prandaj është e rëndësishme që herë pas here të kujdesemi dhe të ku
Alkooli dëmton shëndetin e dhëmbëve Alkooli është një ndër pijet që ka efekte të dëmshme shëndetsore për organizmin tonë, ndër të cilat dhe dhëmbët janë të
Efekti i kafes në shëndetin e dhëmbëve Kafja e mëngjesit është thuajse nisja më e mirë e ditës për të gjithë. Sipas një studimi të publikuar në revistën profes
Ja zgjidhja ideale për dhëmbë të bardhë Sipas një studimi të realizuar së fundmi, rezulton se qumështi i përzier me çaj është një mënyrë e mirë për të mbajtur d