999 rezultate për

dhembeve

3 mënyra natyrale "fenomenale" se si të zbardhim dhëmbët menjëherë në shtëpi Mund të keni flokë të bukur, lëkurë të shëndetshme e të shndritshme, thonj të fortë, por kur vjen puna për të hapur gojë
Nëse nuk i lani dhëmbët para gjumit, mësoni diçka të keqe që po ju ndodh Ka njerëz akoma që pretendojnë se duhet t’i lajnë dhëmbët një herë në ditë dhe shumë prej tyre kanë zgjedhur që kjo herë
Nëse nuk i lani dhëmbët para gjumit, mësoni diçka të keqe që po ju ndodh Ka njerëz akoma që pretendojnë se duhet t’i lajnë dhëmbët një herë në ditë dhe shumë prej tyre kanë zgjedhur që kjo herë
5 rituale që duhet t'i bëni gjithmonë në mëngjes! Rutina jonë e mëngjesit vazhdon pothuajse në të njëjtën mënyrë për shumicën dërrmuese prej nesh. Por pak do të kishin me
9 mënyra se si të trajtoni dhimbjet e dhëmbit Kështu është më e lehtë që e gjithë vëmendja juaj të shkojë tek dhimbja e dhëmbit dhe të mos ju zërë gjumi. Një nga a
Për dhëmbë të bardhë xixë, ndiqni këto truke të thjeshta Shumë ëndërrojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur, por pak njerëz guxojnë të provojnë zbardhjen kimike. Bright Side
Keni probleme me shëndetin e dhëmbëve? Mësoni si ta kuroni me aloe vera Pjesa e gojës është ndër më delikatet dhe të bezdisshmet nëse nuk është në formën e saj më të mirë. Nëse keni problem
2 truke të thjeshta për një buzëqeshje si nëpër filma Shumë ëndërrojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur, por pak njerëz guxojnë të provojnë zbardhjen kimike. Bright Side
Sa herë në ditë duhet t'i lani dhëmbët? Pavarësisht se dëgjojmë thuajse çdo ditë receta e këshilla në lidhje me kohën apo shpeshtësinë e larjes së dhëmbëve, në
Ç'mund të ndodhë nëse pini shumë ujë me limon 1. Mund të dëmtoni dhëmbët Limoni ka shumë acid, gjë që nuk i bën mirë dhëmbëve. Çfarë mund të bëni është të shmangni
Shkon të mjekojë mishrat e dhëmbëve, dentisti i heq të gjithë nervat (VIDEO) Emisioni “Stop” këtë të hënë ka publikuar denoncimin e një qytetareje nga qyteti i Fierit, e cila nuk ka dashur të inden
7 ushqime të dobishme për një buzëqeshje të shëndetshme Kur mendojmë për ruajtjen e shëndetit oral, të gjithë dëshirojmë një buzëqeshje fituese. Të gjithë jemi të vetëdijshë
Gabimi që bëni çdo ditë po ju mban larg dhëmbëve të bardhë Mund të përdorni çfarëdolloj produkti apo sekreti për të patur dhëmbë të bardhë borë, por asgjë nuk vlen nëse nuk i lani
Aty ku hyn gjyshja, nuk hyn mjeku "Aty ku hyn dielli, nuk hyn mjeku’’. Po sikur t’ju themi se aty ku hyn gjyshja, nuk ka vend as për diellin e as për mjek
Gabimet që bëni më shpesh kur lani dhëmbët me furçë (FOTO LAJM) Shëndeti i tyre është gjithashtu një tregues i shëndetit tuaj fizik, duke qenë po aq delikate sa organet e tjera jetësor
E RËNDË/ Humb jetën te dentistja 15 vjeçarja Një vajzë adoleshente ka ndërruar jetë gjatë një ndërhyrje kirurgjikale në gojë për vendosjen e telave të dhëmbëve në Br
Po shkatërroni dhëmbët! Këto janë 8 gabimet e rrezikshme që po bëni çdo ditë 1.Injorimi i erës së keqe të gojës Një erë e keqe nga goja juaj mund të nënkuptojë higjenën e dobët ose sëmundjen e m
Këshilla për kujdesin ndaj dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve Dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëv kanë nevojë për shumë përkujdesje dhe më e rëndësishmja, një rutinë personale. Higjiena
Metodat natyrale për zbardhjen e dhëmbëve Një buzëqeshje e ndritshme jo vetëm që duket e mrekullueshme, por mund të përmirësojë gjithashtu edhe shanset për të gje
Gabimet që bëni më shpesh kur lani dhëmbët me furçë (FOTO LAJM) Shëndeti i tyre është gjithashtu një tregues i shëndetit tuaj fizik, duke qenë po aq delikate sa organet e tjera jetësor