999 rezultate për

detyrueshme

Studentët e pavaksinuar nuk do regjistrohen në universitete Kartela e vaksinimit është një kusht që duhet të paraqesë ccdo student që do të hyjë në universitet, pasi në të kundërt
Allegri: Fitorja e detyrueshme, Morata është mirë Fitorja ndaj Frosinones është një detyrim për Juventusin, këtë la të nënkuptohet trajneri i bardhezinjëve Massimiliano A
Serbia në BE pa të drejtë vetoje ndaj Kosovës Beogradi në fund të procesit negociues me BE-në do të jetë i detyruar të pranojë edhe marrëveshjen juridikisht të detyru
Ivanovski: Gjuha shqipe nuk mund të bëhet e detyrueshme sepse huton qytetarët Futja e gjuhës shqipe në Ligjin për administratë shtetërore si obligim për drejtorët e ardhshëm apo bartësit e posteve t
Moti i keq, avioni i nisur nga Dubai bën ulje të detyrueshme (FOTO-LAJM) Moti i keq ka detyruar Airbus A380/800 Emirates i nisur nga Dubai për në Romë të bëjë ulje të detyrueshme në aeroportin
Anglishtja provim i detyrueshëm për maturantët Për Maturën Shtetërore është bëre e detyrueshme edhe gjuha angleze. Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Arsimit dhe Shke
Plotësimi i formularit A1 dhe A1Z, afati deri më 20 mars Data 20 mars është vendosur si afati i fundit i plotësimit të formularëve A1 dhe A1Z, për kandidatët që përfundojnë ma
Kinë, vizitat tek prindërit e moshuar do të bëhen të detyrueshme me ligj Qeveria kineze ka nxjerrë një ligj që i imponon familjarët të kryejnë vizita të rregullta tek prindërit e moshuar. Ligji
Prej sot e detyrueshme pajisja me mjete dimërore Prej ditës së sotme hyn në fuqi obligimi ligjor për mbajtjen e pajisjeve dimërore nëpër vetura. Nga Auto Moto Lidhja e M
Ulja e detyrueshme e avionit sirian, Rusia kërkon llogari nga Turqia Rusia reagoi në mënyrë të ashpër ndaj autoriteteve turke, për detyrimin “e paligjshëm” të uljes gjatë së mërkurë të një
Facebook Timeline, që sot e detyrueshme Për të gjithë përdoruesit e faqës sociale Facebook, sot është dita e fundit për ta përdorur profilin personal në dizajni
Shahu lëndë me detyrim në Armeni (VIDEO) Armenia ka vendosur që në shkollat fillore nga ky vit shkollor si lëndë e detyrueshme të hyjë loja e shahut. Kjo nuk ësh
Poposki dhe Hovit, aksident në aeroport Herët në mëngjes aeroplani i cili udhëtonte në relacionin Pragë-Shkup, në të cilin gjendej edhe ministri i punëve të jas
Koha e keqe, avioni kryen ulje të detyrueshme në Rinas Avioni i linjës Lubjanë-Prishtinë ka kryer një ulje të detyrueshme gjatë ditës së sotme pas kushteve të këqija atmosferi