999 rezultate për

detit

Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi njëjavor i shëndetit Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore të tyre janë të mrekull
Shtimi i infektimeve dhe vdekjeve, OBSH del me apel të fortë Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se udhëheqësit që ndërmarrin masa të forta dhe i bindin qytetarët e tyre të për
Të mirat që sjell, 5 arsye pse duhet të shkoni në plazh Burimi më i mirë i vitaminës D është dielli dhe frekuentimi i plazhit rrit mundësinë për ta thither këtë vitamin në mën
Çoroditje me përgjigjet e tamponëve, reagon ISHP: Fajin e ka PD Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar lidhur me denoncimet e bëra kryesisht nga Partia Demokratike, se testimet që kry
Eksperti i Shëndetit Publik pasi COVID-19 i mori jetën të afërmit: Spitali mezi e mbajti një ditë në jetë Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka humbur në të afërm nga Covid-19, një ditë më parë. Në një postim në rrjetet
Pse çdo gjë pranë detit ju qetëson? Plazhi mund të jetë i dobishëm për ne, emocionalisht dhe fizikisht. Deti është kura më e mirë kur ndihemi të zemëruar, n
5 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar pesë viktima. Gjithashtu nga 830 testime të realizu
Si t'i shpëtoni dhimbjeve nga pickimi i kandilit të detit Kush e ka provuar e di mirë sesa e dhimbshme është djegia nga kandili. Por si të eliminoni dhimbjen? Ka disa mënyra:
4 arsyet pse uji i detit është fantastik për shëndetin tuaj Keni menduar ndonjëherë pse njerëzit shpesh janë të lidhur me detin dhe ka një tërheqje të menjëhershme për t’u zhytur t
Katër përfitimet e rëndësishme të të notuarit në det Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodh
Mjeku nxjerr zbuluar Manastirliun: Përdor maskën "egoiste" Eksperti i Shëndetit Erion Dasho përmes një reagimi në rrjetin e tij social ka postuar një foto të Ministres së Shëndetë
COVID-19/ Instituti i Shëndetit Publik ka 90 mijë teste në gjendje Instituti i Shëndetit Publik njofton se aktualisht ka rreth 90 mijë teste në dispozicion. ISHP akuzoi Partinë Demokra
Parashikoi 600 raste në ditë me të infektuar, Brataj i përgjigjet ekspertit të Shëndetit Publik Shefi i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj ka replikuar përmes rrjeteve sociale me ekspertin e Shëndetit Publik, Erion D
Po shëtiste buzë detit, vdes pushuesi në Durrës Një pushues rreth moshës 80 vjeçare ka humbur jetën në plazhin e Durrësit. Mësohet se trupi i pajetë i përket shtetasit
COVID-19/ Rakacolli tregon grupmoshën ku janë konstatuar raste të rënda Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve për koronavirusin në vendin tonë, Mira Rakacolli deklaroi mbrëmjen e sotme gjatë një
Shtimi i infektimeve, eksperti i Shëndetit Publik del me këshilla për të moshuarit Teksa vijon të mbetet i lartë numri i infeksioneve ditore, eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho del sot me keshilla
Të zbresin apo jo? Përplasjet mes ministrive në Shqipëri lënë mes detit 70 turistë Përplasja mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Turizmit lë në det 70 turistë. Turistët ishin nisur me anije turist
A përhapet koronavirusi nëse dikush pështyn në ujin e detit? Përgjigjet Pipero Mjeku Pëllumb Pipero ka deklaruar në emisionin “Provokacija” me gazetarin Mustafa Nano se punonjësit në spitale duhet t
"Përbindëshi" i detit shfaqet në breg, shtangen banorët (VIDEO) Një kallamar gjigand dhe jashtëzakonisht i rrallë që jeton në thellësi të deteve, u gjet i ngordhur në brigjet e Gjirit
Gjesti human, mjekët çojnë pranë detit pacietët me COVID 19 Teksa cdo ditë luftojnë për jetën, mjekët spanjollë kanë gjetur një tjeër terapi për pacientët e infektuar me koronaviru