999 rezultate për

detit

Ministrja Manastirliu me thirrje të fortë për gratë e vajzat: E ke vetë në dorë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka një thirrje për të gjitha gratë dhe vajzat të cilat thotë se e kanë vetë
Frika prej cunameve shkatërruese, si është të jetosh pas një muri buzë detit Për banorët e rajonit Tohoku, që i mbijetuan cunamit të 11 marsit të vitit 2011, që shkatërroi brigjet japoneze duke u m
Hapja e lokaleve dhe pishinave në ambjentet e brendshme, ekspertja e ISHP-së prezanton masat e reja Që prej 1 tetorit do të hapen ambientet e brendshme të lokaleve, restoranteve por edhe të pishinave të mbyllura nën masa
Zbulimi shqetësues i shkencëtarëve për shkrirjen e akujve Shkrirja e akujve mund ta rrisë nivelin e detit me 38 centimetra deri në vitin 2100. Është ky paralajmërimi i fundit i N
Çmendet moti në Vlorë, pezullohet lundrimi i mjeteve detare Moti i keq në Vlorë ka bërë që lëvizja e mjeteve detare të pezullohet deri në një njoftim të dytë nga kapiteneria. S
Berisha rrëfen marrëveshjen e detit të vitit 2009: Unë isha kundër! Në një kohë që po diskutohet marrëveshje e re mes Shqipërisë dhe Greqisë për detin, ish kryeministri Sali Berisha ka fol
A do rikthehet karantina në Shqipëri? Flasin ekspertët Sipas ekspertëve të shëndetit, rikthimi i karantinës do të ndodhë vetëm nëse numri i të prekurve me koronavirus do të ka
Fshihen në thellësitë e deteve, peshkatari zbulon krijesat e pazakonta (FOTO LAJM) Ata mund të duken si krijesa aliene, por këto gjallesa të frikshme të detit jetojnë shumë afër nesh. Bishat misterioz
Fillojeni që sot, 3 arsye pse vaji i peshkut është aleati më i mirë i shëndetit Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
Artan Fuga: Jemi katandisur në një rryp toke mes detit dhe maleve! Akademiku dhe profesori Artan Fuga ka shkruar nw njw postim nw faqen e tij nw rrjetin social Facebook se Shqipëria ndër
Shqiptari qëllohet me armë zjarri në mes të plazhit (FOTO LAJM) Dy persona të armatosur, qëllua me armë në drejtim të një burri në mes të turmës së pushuesve në bregdetin romak, në Tor
Fenomeni i çuditshëm, bregu i detit në Greqi mbushet me shkumë Goditja që cikloni po sjell në Greqi ka shkaktuar alarm te banorët. Në një fshat bregdetar në Itakë, një nga tre ishu
Cikloni në Detin Jon, Drejtoria Detare paralajmëron përkeqësim të motit Edhe pse krijimi i ciklonit në ujërat e detit Jon nuk përbën rrezik serioz për Shqipërinë, Drejtoria e Përgjithshme Deta
Përkeqësimi i motit, paralajmëron Drejtoria Detare: Merrni masa! Drejtoria e Përgjithshme Detare ka nxjerrë një paralajmërim ku bën me dije se duke filluar nga pasditja e së enjtes, një
"Marrëveshja e detit me Shqipërinë u prish nga Erdogani", reagon kryeministri Rama Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, Dora Bakoyannis ka deklaruar se çështja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë duhet të z
Ç'po kurdisin Ardit Gjebrea dhe Arilena Ara (FOTO LAJM) Një foto e vetme e Arilenës me artistin e njohur, Ardit Gjebrea buzë detit, i ka bërë të gjithë ndjekësit se shumë shpej
Formohet "përbindëshi" në detin Jon, në 18 shtator arrin kulmin: A rrezikohet Shqipëria? Agjencitë meteorologjike të rajonit janë të shqetësuara në lidhje me disa zhvillime në detin Mesdhe, të cilat nëse shkoj
Mediat greke nuk gjejnë rehat, jehonë deklaratës së Ramës për marrëveshjen e detit Grekët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga zgjerimi detar dhe këtë herë kanë përfituar nga deklarata e Kryeministrit shq
E treta, fund-detit të Vlorës i dhurohet një tjetër anije Një tjetër anije është përmbytur sot në gjirin e Orikut të Vlorës. Anija është pastruar nga vajrat dhe mbetjet e tje
Propozim romantik për martesë, këngëtarja shqiptare thotë "Po" buzë detit (FOTO LAJM) Emri i saj ka qenë mjaft i dëgjuar, por prej vitesh Dafina Rexhepi ka vendosur të bëjë pushim në muzikë duke e bërë arsy