999 rezultate për

detin

Kujdesuni për shëndetin e fëmijëve, në prag të vitit shkollor Për pak ditë nis viti i ri shkollor. Çdo prind përkujdeset në detaje për setin e librave, kurset e reja, përzgjedhjen e
I bleni duke menduar se janë me mish pule, por ja çfarë përmbajnë salçiçet (VIDEO) Kanceri është emri i zakonshëm që përfshin një sërë sëmundjesh të lidhur me një proces të pakontrolluar që vërehet në nd
Çfarë tregon ngjyra e buzëve për shëndetin tuaj? Shikoni në pasqyrë dhe kuptoni se çfarë problemi keni me organizmin tuaj. Buzët normale duhet të jenë me ngjyrë rozë der
Limoni dhe soda e bukës, të dyja bashkë bëjnë mrekullinë me shëndetin tuaj Soda e bukës dhe limoni janë shumë të njohur për vetitë shëruese të problemeve të ndryshme shëndetësore. Kombinimi i tyr
A janë antibiotikët të dëmshëm për shëndetin? Një shpjegim i detajuar Në total, 100 trilionë bakterie “banojnë” tek një njeri të vetëm, teksa shumica e tyre “sigurohen” që ne të mbetemi të s
Shqiptarët “braktisën” bregdetin e Jugut për ishujt e Greqisë Turistët nga vendet e Europës juglindore janë dyndur masivisht në Greqi gjatë viteve të fundit. Turistët nga Bullgari
Shpenzimet publike për shëndetin 83 euro për frymë, 25 herë më të ulëta Në Bashkimin Evropian shpenzimet për shëndetësinë ishin 2076 euro për frymë në vitin 2015, sipas Eurostat, ndërsa në të
A e dini se Instagram është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor? Mediat sociale kanë një ndikim shumë të madh në përditshmërinë tonë. Por ndikimi i tyre është aq i madh sa ndikojnë
PD reagon për qeverinë e Ramës: Ruan shëndetin tuaj, u bashkuan hajdutët Pas prezantimit të qeverisë së re të Ramës ka reaguar për herë të parë Partia Demokratike. Kështu, kreu i grupit parl
A e reflekton fytyra shëndetin tonë? Lëvizjet, shprehjet e fytyrës, mimika etj., janë një pasqyrë e shëndetit tonë dhe gjithashtu ato mund të parashikojnë rr
Ja çfarë tregon ngjyra e buzëve për shëndetin tuaj! Mjekësia popullore në lindje ka një interpretim interesant të gjendjes shëndetësore sipas ngjyrës së buzëve tuaja. Shiko
Abuzimet me çmimet? Shqiptarët e Kosovës braktisin bregdetin shqiptar Për vite me radhë Shqipëria është bazuar në turizmin patrotik. Atë të shtetasve nga Kosova, të cilët që pas ndërtimit të
Ja ushqimet më të mira për shëndetin e sistemit nervor 10 ushqimet që stimulojnë shëndetin e sistemit tonë nervor dhe që garantojnë mirëfunksionimin e tij duke ndikuar pozitiv
Kjo lugë mbi gjuhë do t'ju tregojë çdo sekret mbi shëndetin tuaj Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një lugë në sipërfaqen e gjuhës. Në këtë mënyrë, mund të kontrolloni nëse si
Të rinj e mbi biçikleta, policët “pushtojnë” bregdetin në Shëngjin (VIDEO) Policia është në gatishmëri të lartë në plazhet e Shqipërisë, aty ku tashmë gjenden pjesa më e madhe e shqiptarëve.
Kaos në Sarandë, pushuesit braktisin bregdetin prej ujërave të zeza (VIDEO) Shumë pushues në Sarandë kanë ndërprerë pushimet për shkak të ndotjes së detit me ujëra të zeza. Mësohet se shkak ës
Horror në Borsh, peshkatari skuq detin me gjak... (FOTO LAJM) Një peshkatar në Borsh ka tmerruar plazhistët pasi ka therur një peshk buzë detit duke gjakosur ujin. Bëhet fjalë p
Tërmet prej 4.2 ballësh në detin Egje Agjencia shtetërore për menaxhim me kriza (AFAD) ka bërë të ditur se sot në ora 6:20 në Detin Egje është regjistruar tër
Arabia Saudite planifikon plazhe luksoze në Detin e Kuq Arabia Saudite ka hartuar një projekt masiv zhvillimi turistik, që pritet t’i kthejë 50 ishuj dhe lokacione të tjera buz
Rrjetet sociale përmirësojnë shëndetin e të moshuarve Mediet sociale, email-i, videotelefonatat apo chat-i po përdoren gjithnjë e më shumë nga të moshuarit, gjë që i bën mirë