999 rezultate për

detin

Emocionuese, anija "Butrinti" filmohet duke patrulluar mes Turqisë dhe Greqisë në Egje (VIDEO) Anija shqiptare "Butrinti" u nis disa ditë më parë nga porti i Vlorës me mision patrullimin në detin Egje në kuadër të N
Kjo është vitamina e cila forcon shëndetin Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duk
Qëndrimi në këmbë, përfitimi që sjell në shëndetin tënd Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur është një nga shqetësimet më të mëdha vitet e fundit për mjekët. Një studim i bër
Presidenca reagon për detin e falur Greqisë: Nuk na kanë pyetur Marrëveshja për detin me Greqinë ka shkaktuar debate të mëdha në Shqipëri. Ditën e sotme rreth kësaj marrëveshje ka
I falëm detin, Greqia përdor Shqipërinë për konfliktin me Turqinë Marrëveshja e re e detit parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së mesit. Në ngushticën mes dy vend
Vitamina D forcon shëndetin kardiovaskular Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duk
Ky djalë quhet Gjergj Kastrioti, e po proteston për detin e shqiptarëve (FOTO LAJM) Ditën e sotme para kryeministrisë po mbahet protesta e rradhës ndaj dhënies së 12 miljeve detare shtetit grek, por jo ve
Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë Leximi i artikujve në lidhje me shëndetin dhe sëmundjet mund të bëjë që ju të ndjeheni i sëmurë. Sipas një studimi të ri
Krijesa pa sy e shfaqur në bregdetin australian lë me gojë hapur shkencëtarët Një grua ka parë një krijesë misterioze pa sy në një plazh në Australi. Kjo kafshë ka habitur edhe shkencëtarët, pasi
Edhe ai i fali detin Greqisë, Gerveni zbulon marrëveshjen e Ramës me grekët Kristaq Gerveni, dikur pjesë e grupit të punës për Marrëveshjen e Detit me Greqinë, që Gjykata Kushtetuese e hodhi posht
Po i fal detin Greqisë, Bushatit nuk ia "mban" me Kotziasin dhe i sulet mediave: Po shpifni për 12 miljet (VIDEO) Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shfrytëzuar një interpelancë të stisur me një grup studentësh me pyetje të parapërg
Rama fillon spektaklin me detin, shikoni çfarë po transmeton tani ERTV (VIDEO) Kryeministri Edi Rama i ka vënë në rresht ministrat duke i vendosur përballë punonjësve të kryeministrisë apo gjoja gaze
Rama u fal detin, por presidenti grek lëshon helm ndaj shqiptarëve Politikanët shqiptarë nuk kanë ditur të ngrënë raporte pariteti me shtetin grek duke iu nënshtruar vazhdimisht kërkesave
Protestë para Kryeministrisë: Mos e shisni Shqipërinë! (FOTO LAJM) Qindra protestues janë mbledhur para kryeministrisë për të protestuar mbi "marrëveshjen" e fundit mes qeverisë shqiptare
Vjen kërcënimi për Ramën: Po shite detin, do të vritesh! Ish-deputeti i PS, Koço Kokëdhima ka bërë një paralajmërim të fortë për kryeministrin Rama duke thënë se nëse shet detin
Berisha bën kërcënimin e çuditshëm: Mbi trupin tim do t'ja japësh detin grekut Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë të shkurtër për mediat pas daljes nga Kuvendi. Me tone të ashpr
Marrëveshja për detin me Greqinë, reagon për herë të parë presidenti Meta Presidenti i Republikës ka reaguar për herë të parë në lidhje me marrëveshjen që ka firmosur Shqipëria me Greqinë. Meta
Bushati i përgjigjet ashpër Berishës për detin: Mos e hap atë faqe të zezë Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm ka shpërthyr pas akuzave të rënda nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili e akuzonte
Ilir Vrenozi kërcënon Ramën: Mos ma prek detin se do të të tredh! (VIDEO) Debati dhe akuzat ndaj qeverisë Edi Rama për dhënien e 12 miljeve detare shtetit grek vazhdon të jetë kryefjalë e mediav
Analisti i shqetësuar: Ne nuk po humbim detin, por Shqipërinë! Lajmi se Greqia do të marrë nga Shqipëria 12 milje det ka pushtuar si një ortek tërë median dhe sigurisht ka vënë në pan