999 rezultate për

deshtimi

Stërvituni një orë në ditë për të pasur një zemër të shëndetshme Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Aleati i Bashës shpërthen ndaj Ramës: Po ua faturon ambasadorëve dështimin Aleati i Lulzim Bashës, Fatmir Mediu me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me takimin që kryeministri R
Barcelona pranon dështimin për Coutinhion, por vazhdon punën për blerjen tjetër Dështimi për marrjen e Philippe Coutinho nga Barcelona ka hedhur në sulm katalanasit për Angel Di Maria. 3 oferta janë b
Real Madrid – Manchester United, ky ishte lojtari dhe dështimi i ndeshjes Casemiro dhe Isco shkëlqyen në fitoren e Realit kundër Manchester United. Sipas Whoscored, lojtari më i mirë në ndesh
Studimi, Facebook të tërheq në “ciklin e dështimit” Shkencëtarët kanë zbuluar se pse qëndroni gjithmonë në Facebook. Dhe kjo ndodh, pavarësisht se si ndihesh, të bën mirë
Delawie, i zhgënjyer me dështimin e konstituimit të Kuvendit Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur zhgënjimin me zhvillimet në seancën
Juventus pranë dështimit në nënshkrimin me zëvendësuesin e Bonuccit Kostas Manolas do të nënshkruajë një zgjatje kontrate me Romën. Mbrojtësi grek është lidhur me një lëvizje në Premier
Dështimi i marrëveshjes me FMN-në, Kosova rrezikon edhe 50 milionë euro të BE-së Për shkak të mungesës së programeve të Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), që vjen si pasojë e dështimit të marrëveshjes s
“Koalicioni me Vetëvendosjen afër, po presim dështimin e PAN-it” Deputeti i ri nga AKR-ja Korab Sejdiu, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se bisedimet mes koalicionit LAA d
Nga dështimi në dështimi pa humbur kurajon, historia e pazakontë e babait të makinave "Honda" (VIDEO) Kur ishte 14 vjeç punonte me babain në një ofiçinë të vogël në fshatin e tij për riparimin e biçikletave. 15 vjeç u n
Dështimi i republikanëve, Trump: Do të rikthehemi! Pasi përpjekjet e republikanëve për të kaluar ligjin e ri për kujdesin shëndetësor në Senat dështuan, presidenti amerika
PSG ka një plan B, pasi po parashikojnë dështimin e tyre Tifozët e PSG nde synojnë Kylian Mbappe, trajneri i Paris Saint-Germain, Unai Emery ka vendosur të formulojë një plan re
Dështoi për Verratin, Barcelona "hedh grepin" te ylli i Realit Një lëvizje e bujshme është duke u planifikuar në Spanjë. ‘Don Balon’ jep informacione rreth një afere mes Mateo Kovacic
Kryeministrja britanike kërkon falje për dështimin e shtetit pas zjarrit në Londër Reagimi i parë që shteti bëri ndaj zjarrit në kullën ”Grenfell” ishte një dështim, kështu është shprehur ditëne sotme k
Rama nga Librazhdi pranon dështimin: Nuk kemi bërë sa duhet por… Kryeministri Rama sot gjendet në Librazhd ku ka mbajtur një takim me banorët e zonës mbi programin e partisë Socialiste.
Alarmi, kush fluturon me avion mbi Shqipëri rrezikon jetën? Ish-kryeministri Berisha ka bërë një publikim të çuditshëm sot pas një denoncimi që i ka shkuar atij prej "qytetarit dig
Milan kthehet duarbosh nga Cardiff, por nuk dorëhiqet Stadium i Milanit ishte në Cardiff natën e mbrëmshme për të shqyrtuar nga pranë çështjen Morata dhe James. Milan do
Blerja më e mirë dhe dështimi i sezonit 2016-17 në La Laga "Marca" ka zbuluar nëpërmjet një sondazhi blerjen më të mirë dhe atë më të keqen të sezonit 2016-2017. Në sonadazh vo
Mediu takon për herë të dytë sot Bashën, çfarë pritet të ndodh? Kreu i PR Fatmir Mediu ka zhvilluar takimin e dytë me kreun e PD-së, Lulzim Bashen per diten e sotme. Takimi eshte z
Flet Elinel pas dështimit në skenën e "The Voice of Albania" Mbrëmjen e djeshme gjatë transmetimit të finales së The Voice of Albania, Elinel do të performonte live këngën më të re