999 rezultate për

dervishi

Dhunonte familjen, shkarkohet nga puna gardiani i burgut Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka urdhëruar Drejtorinë e Burgjeve që të nisë procedurat e shkarkimit për punonjës
Prapaskenat e konferencës së De Biazit Veç ironive të ndryshme, nervozizmit të De Biasit dje gjatë konferencës për shtyp, në përfundim të saj ka pasur shumë pr
Reagon MPJ: Të zhgënjyer nga veprimet e autoriteteve serbe Pas vendimit të Kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiç, për të bojkotuar për një periudhë 6-mujore ambasadorin e Shqipëris
Ekstradohet nga Italia 31-vjeçari i dënuar për drogë Ekstradohet nga Italia 31-vjeçari i dënuar me 8 vite burg për drogë. Shtetasi Luis Lulzim Dervishi, 31-vjeçari i dënuar
Shpërthimi në "Don Bosko", pranga pronarit Në lidhje me shpërthimin e së dielës në "Don Bosko", Policia dhe Prokuroria dyshojnë se personi që mban përgjegjësinë pe
Flet pronari i lokalit në "Don Bosko": Bombula ishte me defekt Pronarët e pastiçerisë ku ndodhi shpërthimi i djeshëm, Abdulla dhe Paqësie Dervishi, janë dhe personat të cilët kanë mar
Ja emrat e 20 të plagosurve nga shpërthimi në "Don Bosko" 20 të lënduar, mes të cilëve njëri në gjendje kritike për jetën është bilanci i shpërthimit të një bombule gazi në një p
Historiani: Pa shqiptarët nuk do të kishte ndodhur Ilindeni Shqiptarët, vllehët dhe bullgarët janë pjesmarrësit në Kryengritjen e Ilindenit, dhe jo maqedonasit. Kështu thotë histor
Dervishi: Nuk ka pasur presion, kam vepruar sipas qëndrimeve të partisë time Biznesmeni dhe këshilltari komunal i BDI-së në Kumanovë, Feriz Dervishi ka reaguar pas publikimit të përgjimeve mes mini
Mijallkov e shantazhoi dhe e përdori biznesmenin shqiptar Feriz Dervishi? Në publikimet e djeshme të përgjimeve, gjatë bisedës mes shefit të sigurimit Sasho Mijallkov dhe ministres se Punëve të
Angli, 10 shqiptarë arrestohen për drogë dhe falsifikim dokumentash Një operacion i nisur nga policia britanike ka përfunduar m vënien në pranga të 10 shqiptarëve, të cilët akuzohen për tr
Ambasadori Dervishi: Në Greqi, 100 mijë shqiptarë me të drejtë vote Ambasadori i Shqipërisë në Greqi, Dashnor Dervishi, gjatë një bisede telefonike për televizionin A1 Report deklaroi se n
Humbet jetën në aksident punonjësi i Delta Force në Vlorë, Artur Dervishi Një aksident i rëndë me motor ndodhur pasditen e sotme, i ka marrë jetën një punonjësi te Delta Force në Vlorë, Artur De
Rrëfimet e Sinanaj: Porosi me e-mail për minat me telekomandë Një biznesmen vlonjat rezulton të jetë i implikuar me bandën e bombave C4, pasi dyshohet që përmes Andon (Erjon) Mëhilla
Fuoristrada bie në humnerë, 3 të plagosur në Berat Tre persona kanë mbetur të plagosur sot në fshatin Novaj të Beratit pasi automjeti me të cilin ata po udhëtonin ka rënë
Arrestohet shefi i komisariatit të Kukësit Shefi i komisarjatit të Kukësit, Edvin Dervishi, është arrestuar nga efektivë të shërbimit të kontrollit të brendshëm pa
Shkon të operohet, pas 2 vitesh kupton se nuk e ka veshkën Fetah Saliu nga Vushtria, 18-vjeç, pas një aksidenti në vendin e punës i është nënshtruar një operimi në Qendrën Klinike
Dervishi: Çështja Çame nuk është më një tabu Ambasadori i Shqipërisë në Greqi, Dashnor Dervishi gjatë një seancë dëgjimore në Komisionin e Jashtëm u shpreh sot se cë
Shqipëri-Kosovë, memorandum bashkëpunimi në sektorin minerar Një delegacion nga AKBN i kryesuar nga Z. Dael Dervishi, Drejtor Ekzekutiv zhvilloi një vizitë zyrtare në Republikën e K
Ulëset e "Allianz Arena"-s, tashmë në Dollogozhdë Ulëset e stadiumit "Allianz Arena" tani mund ti gjeni edhe në fushën e sportit të fshatit Dollogozhdë në Strugë, shkruan