999 rezultate për

dervishi

Garda nxjerr urdhër: Gardistët të deklarojnë nëse kanë konflikte Garda e Republikës së Shqipërisë ka nxjerrë një urdhër, ku kërkon nga të gjithë punonjësit e saj që të deklarojnë konfli
Nëna e Ida Dervishit: Gardisti e përdhunoi vajzën time Nëna e Ida Dervishit, gruas që u vra nga bashkëshorti oficer i Gardës, tregon se krimi në familje ka qenë i paralajmërua
Zbardhet dokumenti/ Ja çfarë tha Ilda Dervishi në gjykatë për gardistin (FOTO) Marrëdhënia e gardistit me bashkëshorten nuk ka qënë mjaft e mirë, por përkundrazi, tensioni ka qënë pjesë e pashmangshm
Gardisti e vrau gruan me armën e shërbimit Gardisti, Admir Dervishi, që vrau gruan në sy të fëmijëve mëngjesin e së mërkurës e kreu krimin me armën e shërbimit. De
Ja kush është gruaja e masakruar sot nga bashkëshorti Viktima e sotme e krimit brenda familjes quhet Ilda Dervishi, 28-vjeçe, grua e dy fëmijëve jetim tanimë që u vra herët n
Ja kush është gardisti që vrau gruan e tij (FOTO LAJM) Tashmë hedhur dritë se kush është gardisti që vrau me armë gruan e tij për motive xhelozie. I.Dervishi 28 vjeç, fill
Tentoi ta shkelë fqinjin me makinë, ja arsyeja Mbrëmë në fshatin Skafane të Durrësit Pëllumb Dervishi 56-vjeç ka tentuar ta vrasë me makinë shtetasin me iniciale E.Y 2
Si u dënuan korçarët pse tërhoqën statujën e Enver Hoxhës Kastriot Dervishi ka sjellë ndërmend një ngjarje të ndodhur më 20 shkurt të vitit 1990, kur vlonte dëshira për liri e de
Detaje nga prangosja e grupit të prostitucionit Policia ka arritur të zbardhë detaje të reja lidhur me grupin e prostitucionit, që e kishin shtrirë aktivitetin në Tiran
Rama pret gazetarët, ja kritika e Lutfi Dervishit (VIDEO) Edi Rama ka pritur në ambjentet e kryeministrisë edhe sivjet gazetarët, ku nuk ka munguar në tavolina edhe kuponi tatimo
Dhunonte familjen, shkarkohet nga puna gardiani i burgut Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka urdhëruar Drejtorinë e Burgjeve që të nisë procedurat e shkarkimit për punonjës
Prapaskenat e konferencës së De Biazit Veç ironive të ndryshme, nervozizmit të De Biasit dje gjatë konferencës për shtyp, në përfundim të saj ka pasur shumë pr
Reagon MPJ: Të zhgënjyer nga veprimet e autoriteteve serbe Pas vendimit të Kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiç, për të bojkotuar për një periudhë 6-mujore ambasadorin e Shqipëris
Ekstradohet nga Italia 31-vjeçari i dënuar për drogë Ekstradohet nga Italia 31-vjeçari i dënuar me 8 vite burg për drogë. Shtetasi Luis Lulzim Dervishi, 31-vjeçari i dënuar
Shpërthimi në "Don Bosko", pranga pronarit Në lidhje me shpërthimin e së dielës në "Don Bosko", Policia dhe Prokuroria dyshojnë se personi që mban përgjegjësinë pe
Flet pronari i lokalit në "Don Bosko": Bombula ishte me defekt Pronarët e pastiçerisë ku ndodhi shpërthimi i djeshëm, Abdulla dhe Paqësie Dervishi, janë dhe personat të cilët kanë mar
Ja emrat e 20 të plagosurve nga shpërthimi në "Don Bosko" 20 të lënduar, mes të cilëve njëri në gjendje kritike për jetën është bilanci i shpërthimit të një bombule gazi në një p
Historiani: Pa shqiptarët nuk do të kishte ndodhur Ilindeni Shqiptarët, vllehët dhe bullgarët janë pjesmarrësit në Kryengritjen e Ilindenit, dhe jo maqedonasit. Kështu thotë histor
Dervishi: Nuk ka pasur presion, kam vepruar sipas qëndrimeve të partisë time Biznesmeni dhe këshilltari komunal i BDI-së në Kumanovë, Feriz Dervishi ka reaguar pas publikimit të përgjimeve mes mini
Mijallkov e shantazhoi dhe e përdori biznesmenin shqiptar Feriz Dervishi? Në publikimet e djeshme të përgjimeve, gjatë bisedës mes shefit të sigurimit Sasho Mijallkov dhe ministres se Punëve të