999 rezultate për

derdhni

Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë Ingredientwt 3 vezë 1 gotë sheqer 1 gotë të çajit vaj 1 gotë të çajit qumësht 1 pluhur pjekurinash 100 gr
Torte me portokall Përbërësit 2 vezë 1 gotë të çajit sheqer pluhur gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 1 gotë të çajit qumësht
Kek me karrotë dhe arra Përbërësit 3 vezë 2 gota sheqer gjysmë gote jogurt gjysmë gote ujë 1 gotë vaj vegjetal 1 gotë arra 2 karrota 6 h
Kek i butë me çokollatë Përbërësit 3 gota miell 3 vezë 1 gotë sheqer pluhur 250 gr gjalpë 1 shishe uje mineral 1 Pluhur pjekje
Mish viçi në kavanozë Përbërësit 1 kavanoz 300 gr mish 5-6 kërpudha 5-6 domate 3-4 copa patellxhan 1 karrotë 5-6 qepë
Ish-ambasadori holandez: Vuçic, mos derdhni lot krokodili për Ivanovicin Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar pas vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare serbe, Oliv
Tiramisu me biskota Përbërësit 1 kuti biskota PËR KREM 4 gota qumësht 1 gotë sheqer 3 lugë të gjellës miell 2 lugë të gjel
Pulë për festën e fundvitit Përbërësit 1 pulë 4 portokall 1 qepë 4 copa hudhër 1 gotë lëng portokalli ¼ gotë mjalte 2 lugë qim
Kek me 4 përbërës Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer i kaftë 200 gr çokollatë e zezë 200 ml Krem Hapat 1 Çokollatën e zezë
Kek me luleshtrydhe dhe vanilje Përbërësit 15 copa biskota gjalpë 1 gote sheqer pluhur 1 luge te gjelles vanilje luleshtrydhe Hapat 1 Bis
Berisha, opozitës: Derdhni lot krokodili Kryeministri Sali Berisha replikoi ashpër me opozitën në seancën parlamentare duke ju referuar situatës në Shkodër. “Të