999 rezultate për

dendur

E mrekullueshmja Nicole Scherzinger (FOTO LAJM) Nuk është çudi pse ajo është quajtur një diva. Kjo kuptohet fare qartë sapo shikon figurën e këngëtares Nicole Scherzing
Katër viktima nga përmbytjet në Kolorado Shkon në katër numri i viktimave si pasojë e përmbytjeve në shtetin amerikan të Kolorados. Trupi i një gruaje të paident
Përmbytet Pakistani, 178 të vdekur Të paktën 178 perona kanë humbur jetën për shkak të përmbytjeve në Pakistan. Reshjet e shumta dhe të dendura të shiut kn
Pëmbytje në Zvicër nga shirat e dendur Zvicra perëndimore është përfshirë nga reshjet e dendura të shirave dhe nga një stuhi e fuqishme. Duke qëne nën praninë
Reshjet e dëborës paralizojnë Britaninë e Madhe (FOTO-LAJM) Britania e Madhe është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe dëbore. Qindra shkolla janë mbyllur si pasojë e motit të
Reshjet e dendura të shiut, shtyhen provat zyrtare të Formula 1 Reshjet e dendura të shiut ka bërë që provat zyrtare për Çmimin e Madh të Australisë për Formula 1 të shtyhen për para
Moti i keq, disa viktima në SHBA Të paktën nëntë persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e motit të keq që ka përfshirë verilindjen e Shteteve të Bashkuara
Reshjet e borës, probleme në disa akse rrugore Reshjet e dendura të borës që kanë rënë në disa qytete kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Aksi nacio
Europa përfshihet nga i ftohti Shumica e vendeve të Europës janë përfshirë nga reshje të dendura të dëborës e cila ka sjellë edhe probleme në disa prej
Rrëfimet e Dilemës për praninë e dendur të dyzimeve! Duke e lexuar librin, “Dilema historike” të autorit Abdi Baleta, njeri ky me pendë të mprehtë, me
Stuhi të forta bore në Izrael Jeruzalemi është përfshirë nga një stuhi dëbore, më e forta që ka përfshirë Izraelin gjatë 20 viteve të fundit. Elisha P
SHBA, e kërcënuar nga tornadot dhe reshjet e dendura të debores Disa pjesë të SHBA-së gjatë ditëve të ardhshme mund të preken nga stuhitë e cila mund të sjellë të sjellë rreshje të den
Reshje të dendura në Dukagjin, regjistrohen disa aksidente (FOTO-LAJM) Reshjet e pandërprera të dëborës kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në rajonin e Dukagjinit ndërsa policia ka r
Reshje të dendura dëbore, trafik i rënduar në Rusi (FOTO-LAJM) Me qindra automjete kanë kaluar orë të tëra të bllokuara në trafik së pasojë e reshjeve të shumta të dëborës që kanë pre
Aksident në Brazil, 12 të vdekur 200 të plagosur (VIDEO) Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Brazil teksa 6 autobusë janë përplasur njëri me tjetrin. Autoritetet n
Serie A, I ftohti "ndal" Juventusin Natë e bardhe në Serie A ku Parma dhe Juventus zbritën në stadiumin “Tardini” por vetëm formalisht sepse takimi u shty p
Kukës, mjegulla e dendur vështirëson qarkullimin e automjeteve Rënia e një mjegulle te dendur në Qarkun e Kukësit ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve gjatë ditës së sotme. Lidhu
Trafiku në kryeqytet, policia me plan masash Pas shtimit të aksidenteve rrugore gjatë ditëve të fundit policia rrugore dhe ajo bashkiake kanë nisur gjatë ditës së so
Reshjet e dendura të dëborës, probleme në disa akse rrugore Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dendura të dëborës kanë paralizuar disa akse rrugore në disa skaje të Shqipërisë. Mës
Reshjet e dendura të dëborës, bllokohet rruga Tiranë-Elbasan Reshjet e dendura të dëborës të cilat kanë përfshirë vendin kanë bërë që shumë akse rrugore të jenë të pakalueshme nga a