999 rezultate për

dendur

44 të vdekur në Pakistan si pasojë e reshjeve të dendura 44 të vdekur dhe 186 të plagosur është bilanci i rëndë si pasojë e reshjeve të dendura në Pakistan. Raportohet se situat
Përmbytje në "Marassi", shtyhet Sampdoria-Genoa (FOTO LAJM) Reshjet e dendura të shiut nuk lejuan zhvillimin e ndeshjes Sampdoria-Genoa. Në "Marassi" gjithçka ishte gati për derbin
Ja cilat zona të Maqedonisë janë bllokuar nga bora Moti në të gjithë vendin edhe sot ka qenë i ftohtë. Me reshje dëbore janë mbuluar sot edhe zonat e Prilepit, Mavrovës
Rihapet aksi Tiranë-Elbasan nën monitorimin e policisë Update - Lëvizja e automjeteve në aksin Tiranë- Elbasan po kryhet nën kontrollin e policisë. Rreth mesditës, makinat jan
"Përmbytet" Shkupi (FOTO LAJM) Sot në orët e paraditës thuajse në të gjithë Maqedoninë ka rënë shi. Më shume reshje shiu kanë rënë në pjesën perëndi
Re të dendura mbulojnë qiellin e Shkupit Qielli i qytetit të Shkupit në këto momente është nxirë. Ndërsa, në disa qytete të Kosovës ka patur reshje të denduar
Pasdite me shi e vetëtima Moti sot në Maqedoni pritet të jetë paradite me diell, ndërsa pasditja pritet të jetë me shi dhe me vetëtima. Meteoro
Mbi 2 mijë të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Afganistan (FOTO-LAJM) Të paktën 350 persona kanë gjetur vdekjen ndërsa rreth 2 mijë të tjerë konsiderohen të varrosur nën baltë pas rreshqitje
Shirat e dendura, bllokohen 10 mjete në Gramsh, përmbyten disa banesa në Elbasan 10 automjete kanë mbetur të bllokuar në Gramsh, si pasoje e reshjeve të dendura. Për më shumë se dy orësh, të bllokuar k
Mjegulla krijon probleme në Aeroportin e Shkupit Mjegulla e dendur ka sjellë probleme në komunikacionin ajror dhe në atë rrugor në Maqedoni. Aeroporti i Shkupit “Aleksan
Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë përmbytje në Krujë e Lezhë Reshjet e shiut me intensitet të lartë që kanë rënë gjatë gjithë natës kanë shkaktuar përmbytje në zonën fushore të Lezh
Mjegulla edhe sot anulon fluturimet në aeroportin e Shkupit Mjegulla e dendur e cila ka qenë prezente në Maqedoni gjatë ditëve të fundit po krijon probleme në zhvillimin normal të
Mjegulla e dendur anulon fluturimet në Aeroportin e Prishtinës Edhe në ditën e sotme mjegulla e dendur ka qënë shkak i anulimit të fluturimeve në Aeroportin e Prishtinës. Zëdhënës
Fluturimet drejtohen drejt Aeroportit të Prishtinës Siç është bërë e ditur edhe më parë Aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” edhe sot ka qenë i mbyllur për shkak të mje
Mjegulla e dendur shtyn fluturimin e Kombëtares së Hendbollit Aeroporti “Aleksandri i Madh” në Shkup ka shtyrë fluturimin e kombëtares së Maqedonisë në hendboll drejt Danimarkës për
Mjegull e dendur në Dibër e Strugë Komunikacioni në të gjitha rrugët rajonale dhe magjistrale të vendit zhvillohet pa ndalesa edhe pse në disa vende rrugët
Mjegull e dendur në Shkup, probleme në Aeroport dhe në disa akse rrugësh Mjegulla edhe sot po mban të bllokuar Aeroportin e Shkupit, ndërsa shikueshmëria është zvogëluar edhe në disa rrugë të v
Anullohen 23 fluturime për shkak të mjegullës Mjegulla e dendur ka paralizuar të dielën Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Deri në orën 20:00 të di
Mjegulla bllokon aeroportin e Shkupit Bllokohet Aeroporti “Aleksandri i Madh” në Shkup si pasojë e mjegullës së dendur. Sipas shërbimeve të aeroportit, në
Rreshje të dendura dëbore në Korçë Rreshje të dendura të dëborës janë regjistruar gjatë 24-orëve të fundit në juglindje të vendit. Në Dardhë trashësia e bo