999 rezultate për

dendur

Moti në Kosovë, vranësira dhe reshje shiu të dendura Moti sot në Kosovë, e enjte 3 nëntor 2016 parashikohet të jetë mot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, ku me intensi
Parashikimi i motit për sot, 3 nëntor 2016 Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura do të karakterizojnë kushtet e motit të vendin tonë, më të dendura vra
Reshje të dendura shiu në gjithë Kosovën Moti sot në Kosovë, e mërkurë 19 tetor 2016 parashikohet të jetë mot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, ndërsa në v
Është vetëm 8 javësh por flokët e tij janë më të dendura se një të rrituri Është vetëm 8 javësh por sot po bën xhiron e rrjeteve sociale. Ai quhet Junior por pseudonimi që i përshattet më shum
Kinë, dhjetëra të humbur nga rrëshqitjet e dheut Të paktën 32 persona janë shpallur të humbur në provincën lindore kineze Zhejinag, pasi reshjet e dendura shkaktuan dy r
Maqedonia përfshihet nga moti i keq Moti i keq ka përfshirë qytetin e Ohrit, i shoqëruar me reshje të dendura të shiut dhe vetëtima, ndërkaq është rritur
Shtëpia cilindrike e gjitha në xham në mes të pyllit të dendur (FOTO LAJM) Dashuria për natyrën është të jesh njësh me të, larg urbanizmit mbytës. Me siguri këtë ka menduar dhe arkitekti nga
Ekspertët: Përmbytjet nga mos pastrimi i kanaleve Kanalet e pa pastruara janë një prej shkaqeve kryesore për katastrofën nga reshjet e dendura në rajonin e qarkores verio
Shirat në Indi marrin 96 jetë njerëzish dhe lënë miliona të tjerë pa strehë Shirat e dendura në Indi kanë bërë që numri i të vdkurve të rritet. Deri më tani rreth 96 njerëz kanë humbur jetën n
Në Llogara bie dëborë Vendi ynë është përfshirë nga moti i keq, ku sipas parashikimeve do të vazhdojë për dy ditët e ardhshme. Një situatë e p
Vetëtimat bëjnë kërdinë në Indi të paktën 79 viktima Të paktën 79 persona kanë mbetur të vdekur nga vetëtimat Ngjarje tragjike janë shënuar në shtetet indiane të Biharit,
Reshje të dendura shiu, rikthehen përmbytjet në disa qytete Reshjet e dendura të shiut që kanë filluar mesnatën e kaluar kanë sjellë dhe problemet e parë të përmbytjeve në rrugët e
Nesër reshje të dendura shiu, Bashkia apelon për të treguar kujdes Bashkia e Tiranës njofton të gjithë qytetarët e saj, se gjatë orëve në vijim dhe gjithë ditës së nesërme, sipas parashik
Bora në Pogradec (FOTO LAJM) Nga i ftohti që ka mbajtur këta ditë, një pjesë e mirë e qyteteve shqiptare janë mbuluar me borë. Qyteti jug-lindor i
Reshjet e dendura përfshijnë vendin, lumi Lana del nga shtrati Erion Veliaj ka apeluar dje dhe sot që qytetarët të shmangin lëvizjet e panevojshme, kjo për shkak të situatës së rëndua
Veliaj apel qytetarëve: Nesër priten reshje të dendura, shmangni lëvizjet Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, inspektu
Pas shirave të dendur e uljes së temperaturave, borë në Dibër Pas një dite me reshje të shumta shiu duket se në Dibër kanë nisur dhe reshjet e para të borës për këtë vit. Mësohet se
Reshjet e dendura të shiut, përmbytje dhe bllokim rrugësh në vend Reshjet e dendura të shiut dhe era e fortë e orëve të fundit që ka përfshirë vendin tonë ka shkaktuar probleme në zonat
Si të kemi qërpikë të gjatë dhe të dendur (FOTO LAJM) Qerpikët e gjatë dhe të rregullt është një dëshirë e gjithësecilit nga ne. Për të bërë të mundur një pamje sa më të mirë
Reshje të dendura shiu në Shkup (FOTO LAJM) Reshje të dendura shiu në qytetin e Shkupit. Mesdita e ka gjetur kryeqytetin nën një rebesh shiu, i cili nuk zgjati shum