999 rezultate për

dendur

Reshjet e dendura të shiut, familja Gjoka përmbytet për të tretin vit radhazi (VIDEO) Reshjet e një nate më parë kanë shkaktuar dëme të mëdha në komunën e Skënderajt. Është viti i tretë që familjes Gjoka
Parashikimi i motit, e mërkurë 10 maj 2017 Pjesa më e madhe e territorit shqiptar do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat më të dendura
Parashikimi i motit, e hënë, 1 maj 2017 Vendi sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura, por me shira të dobët e lokalë, kr
Parashikimi i motit, e diel 30 prill 2017 Zonat e ulëta dhe ato bregdetare do të karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura por me vranë
Bëhuni gati, të dielën fillojnë reshjet e shiut Duket se ditëve me diell të pranverës, do tia zënë vendin reshjet e shiut. Kështu kanë lajmëruar nga enti hidrometeorolo
Nisin shirat e dendura në vendin tonë Qarkullimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike do të bëjë që vranësirat dhe shirat të jenë p
Rikthehet moti Siberian në Shqipëri, dëborë e dendur në Kukës Ka kaluar shumë pak kohë nga moti Siberian që përfshiu Shqipërinë dhe njerëzit prej disa ditësh po shijonin motin e qënd
Një stuhi e fuqishme dëbore godet New York-un, mbyllen shkollat e anulohen fluturimet (VIDEO) Një stuhi me reshje të dendura bore ka prekur bregun verilindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Si pasojë e stu
Parashikimi i motit, e diel 5 shkurt 2017 Orët e para të mëngjesit do të dominohen nga vranësira të dendura dhe shira ku herë pas here do të jenë rrebeshe, më të
Mjegulla e dendur anulon fluturimet në Shkup Një pjesë e luturimeve në aeroportin e Shkupit janë anuluar për shkak të mjegullës së dendur, dhe se janë bllokuar disa
Përfshihet nga flakët ndërtesa në Tetovë, bllokohen banorët (VIDEO) Një shpërthim zjarri ka para pak çastesh në një bllok ndërtesash në Tetovë, që ka shkaktuar panik dhe frikë tek banorët
Rikthehet moti i keq, të martën rinisin reshjet e dendura të borës Moti i ftohtë nuk ka ndërmënd të lë Shqipërinë, pavarësisht se ka 11 ditë që nuk ka më reshje bore, akoma në veriun e Sh
Nisin reshje të dendura dëbore në Llogara, kalimi i mjeteve vetëm me zinxhirë Kanë nisur reshjet e dëborës në aksi rrugor është i kalueshëm vetëm me zinxhirë. Mësohet se reshjet e dëborës kanë f
Nisin reshjet dendura të dëborës në Tiranë, Durrës dhe Fier (FOTO LAJM) Në harkun e pak ditëve, në Tiranë kanë nisur sërish flokët e dëborës. Këtë herë megjithatë, bora duket disi më e dendur
DËBORA / Pesë të rinj ngujohen në Vodno të Shkupit Pesë persona, kryesisht të rinj, mbetën të ngujuar në reshjet e dendura të dëborës në malin e Vodnos mbrëmjen e djeshme.
Reshje të dendura të borës, makina rrëshqet dhe del nga rruga në Gostivar (VIDEO) Reshjet e dendura nuk kanë të ndalur as edhe në qytetin e Gostivarit, si pasoje e situatës së rënduar nëpër rrugë një m
Moti sot, kthjellime dhe vranësira të lehta Kthjellime dhe vranësira të lehta do të karakterizojnë kushtet e motit për bregdetin dhe zonat e ulëta, ndërsa me vranës
Borë e dendur në Korçë, arrin 15 cm lartësi Në juglindje të vendit kanë nisur rreshjet e para të dëborës, duke i paraprirë temperaturave tejet të ulëta. Korça d
Moti sot në Maqedoni Moti ditën e sotme në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe periudha kohore me diell. Në mëngjes temperaturat janë më të
Përmirësohet Bovilla, s'ka rrezik për ndërprerje të ujit në Tiranë (FOTO LAJM) Pas sinjalizmit të problemit se qytetarët do të vuanin mungesën e ujit në Tiranë, kjo pas përmbytjeve të shumta, sot ësh