999 rezultate për

dendur

Nga të holla brisk në vetullat e dendura, si t’i rrisim sa më shpejt Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndo
Moti rezervon surpriza, sa do zgjasin stuhitë e shirave (FOTO LAJM) Vendi ynë është përfshirë nga stuhitë e shiut në pothuajse të gjitha zonat. Kryesisht më problematike kanë qënë zona
Reshjet e dendura në vend, përmbytet Gjirokastra Reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar disa problematika në disa akse rrugore. Aktualisht, qyteti më problematik
Reshje të dendura shiu në Tiranë, nisin problemet me rrugët (VIDEO) Tirana është zgjuar me shi sot, ndërsa ato janë shtuar gjatë orëve të mesditës. Aktualisht në kryeqytet është duke rë
Bubullima dhe reshje të dendura në Maqedoni Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i paqëndrueshëm, në disa vende me reshje të rrëmbyeshme, bu
Rindizet “ferri” në Athinë, vatra e re e zjarrit shkakton panik 80 vitkima janë shënuar nga zjarrët në Athinë, ndërkohë që vendin e ka kapur sërish paniku. Një zjarr i ri ka shpërth
Shira të dendur, sot mos dilni nga shtëpia pa çadër! Moti për ditën e mërkurë pritet të jetë sërish me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e pasdites, ku vranësi
Meteorologët grekë japin alarmin: Shi dhe përmbytje në Greqi dhe disa zona të Shqipërisë Meteorologët grekë kanë dhënë alarmin për një përkeqësim të motit duke filluar nga dita e sotme deri të dielën. Shum
Përmbytet qyteti turk Kilis, 4 metra nën ujë (FOTO LAJM) Pas shiut të shkurtër, por me reshje të dendura në qytetin jugor të Turqisë, Kilis, uji ka bllokuar shumë ndërtesa banim
Reshje të dendura në Gjirokastër, shikoni se çfarë bëjnë tifozët e Partizanit (FOTO LAJM) Është duke u luajtur sfida në Gjirokastër, mes Luftëtarit dhe Partizanit. Edhe në këtë ndeshje tifozët e skuadrës së
Reshjet e dendura të shiut bllokojnë qarkullimin Rreshjet intensive të shiut që kanë përfshirë gjithë vendin ditën e sotme kanë vështirësuar qarkullimin. Nga Enti pë
Prag tragjedie në Mirditë, reshjet e dendura shembin 10 shtëpi banimi Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga një mot i keq me reshje të dendura shiu, dëbore e temperatura shumë të ul
Prishtina përfshihet nga reshjet e dendura të borës Reshje të dendura të borës kanë përfshirë Prishtinën në orët e para të mëngjesit. Edhe pse jemi në fundit e muajit ma
Kujdes, orët e ardhshme fillojnë reshjet e dendura të borës (FOTO LAJM) Reshje të mëdha të borës pritet të bien sonte e nesër në Kosovë Sipas parashikimeve meteorologjike, para agimit të të m
S'ka pranverë! Bëhuni gati për reshje të dendura dëbore Nga dita e nesërme deri ditën e diel në vendin tonë do të mbizotërojë mot me vranësira të shumta, si dhe reshja të shumt
Kina mahnit përsëri, shihni si pastrohet dëbora e dendur (VIDEO) Reshjet e dendura të dëborës kanë shkaktuar probleme në të gjitha akset rrugore në Kinë. Në pamjet e publikuara shihe
Tharmi për flokë të dendur dhe të shëndetshëm Maskat nga tharmi u përgjigjet të gjithë tipave të flokëve dhe janë të pazëvendësueshme në luftën kundër zbokthit. Veç k
Dimri s'ka ndaluar, edhe nesër priten reshje të dendura dëbore Edhe ditën e nesërme Shqipëria do vazhdojë të zbardhet nga dëbora. Sipas pashikimeve, reshjet e dëborës do të jenë pr
Si rrallëherë reshje të dendura dëbore në kryeqytet, nisin problemet e para Këtë herë si rrallëherë ka pasur reshje të denduara dëbore edhe në kryeqytet. Ndërkohë dëborë ka rënë edhe në zonat e
Bora e dendur shkakton tragjedi, sportisti përplaset me makinë dhe vdes Një ngjarje tragjike ka ndodhur pak më parë në Amerikë. Sportisti, Justin Haystrand, ka humbur jetën në një aksident me