999 rezultate për

demokratike

PD sërish sulmon partinë e Patozit Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në RTV Ora deklaroi se partia e re e krijuar nga Astrit Patozi, "Bindja
Askush nuk e ka monopolin e opozitës! Patozi flet pas regjistrimit të partisë Astrit Patozi, një nga themeluesit e Partisë Bindja Demokratike, iu përgjigj në Top Talk deklaratës së Lulzim Bashës i c
Ngjan me PD-në, kjo është logoja e partisë së Patozit (FOTO LAJM) Astrit Patozi ka regjistruar në gjykatë partinë Bindja Demokratike duke bërë edhe njoftimin e parë publik nën siglën e k
Nishani sulmon partinë "Bindja Demokratike, zbulon financuesin e saj Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Open se themelimi i parti
Rudina Hajdari: Suksese partisë "Bindja Demokratike" Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari, që u përfol në fillim se do të udhëhiqte partinë e
Nesër regjistrohet "Bindja Demokratike", mësoni nëse do të jetë pjesë Hajdari Nesër do të regjistrohet në gjykatë dhe më pas në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (që është afati i fundit) për vendore
Patozi, në krye të "Bindjes Demokratike" Forca më e re politike, Bindja Demokratike, tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gjykatën e Tiranës. Proc
Basha nesër mbledh kryetarët, në këtë datë pritet protesta e radhës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e nesërme, ora 11:00, të mbledhë Kolegjin e Kryetarëve.
Numërohen 70% të votave, ky është rezultati (FOTO LAJM) Janë numëruar 70% të kutive të votimit në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se ende prin me një rezultat të ngushtë kandidati
Reagojnë nga shtabi i Rekës, a do të pranojnë rezultatin? Nga shtabi zgjedhor i kandidatit presidencial, Blerim Reka vlerësuan se zgjedhjet e sotme kanë kaluar në atmosferë korre
Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët në Maqedoni Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës” të Maq
Nikollë Lesi; Partia e Rudina Hajdarit u krijua tek zyra e Ramës Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i p
Gati për zgjedhje? Regjistrohen 34 parti në KQZ Të dielën e 21 Prillit skadon afati për partitë që duan të garojnë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit të regjistrohen n
Zgjedhjet lokale, ambasada e SHBA "nxit" këdo të regjistrohet Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore
E BUJSHME/ Basha përgatitet për "17 Majin" e dytë dhe futjen në zgjedhje Lulzim Basha ka theksuar vazhdimisht se nuk do të ketë negociata me Ramën dhe se gjëja e vetme që do të pranojnë edhe la
Qëlloi me shuplakë banoren tek Bregu i Lumit, PD e LSI padisin shefin e komisariatit nr.4 (VIDEO) Pas dhunës së pashembullt ushtruar ndaj banorëve të Bregut të Lumit dhe prishjes pa asnjë të drjtë të banesave të tyre k
20 të shoqëruar pas protestës Burime bëjnë të ditur se të paktën 20 persona janë shoqëruar në ambientet e Drejtorisë të Policisë së Tiranës, pas prote
PD tregon me emër kush e dogji makinën para Kuvendit Partia Demokratike ka reaguar pas djegies së një makine tek parlamenti. Sipas PD, është policia që e ka lënë makinën
EMRI/ Një tjetër rrjedhje tek PD-ja, kjo kandidate kërkon mandatin (FOTO LAJM) Tjetër rrjedhje nga radhët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për kandidaten Fatjona Dhimitri e cila ishte në listat e P
Peza: Kur SHBA ia pret biletën opozitës, “vetëm vajtje”! Edhe nëse dikush nga mediat shqiptare këto 48 orët e fundit, do të ngatërrohej dhe të gjitha deklaratat e zv. Ndihmës Se