999 rezultate për

demokratik

Historia ndër vite nga Azem Hajdari te Sokol Olldashi, figurat që krijuan PD-në Me rastin e 27 vjetorit ka folur kryetari aktual i Partisë Demokratike, duke përmendur disa nga figurat më të shqura ndë
Patozi nuk përmbahet në 27 vjetorin e PD-së, nxjerr gjithë të palarat Një nga kritikët më të mëdhenj të Bashës, Astrit Patozi njëkohësisht edhe ish-deputet i PD, ka bërë një shkrim të gjatë
Ali Ahmeti ia merr këngës me çifteli (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Demokratik, Ali Ahmeti bashkë me miqtë e tij ka marrë pjesë në një darkë familjare.
PDK ka një akuzë të rëndë ndaj Gjykatës Supreme koordinim e gjunjëzim para LVV-së Shtabi zgjedhor i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren ka akuzuar Gjy
8 Dhjetori, nderim tribunit legjendar Azem Hajdari (FOTO LAJM) Edhe këtë 8 dhjetor në ditën e Rinisë, Partia Demokratike ka nderuar tribunin e demokracisë, Azem Hajdarin Kryedemokr
Nard Ndoka tregon arsyen pse Berisha ia besoi Bashës timonin e PD-së Deputeti Nard Ndoka, njëkohësisht dhe aleat i Partisë Demokratik ka folur për kalimin e PD, nga Berisha tek Basha. K
Bregu e thotë copë: Ja pse më hoqi Basha nga partia Demokratike Majlinda Bregu është një ndër të përjashtuarit e Bashës e cila ngeli jashtë parlamentit të dalë nga zgjedhjet e 25 qersh
LDK dërgon në Gjykatën Supreme katër aneksa Lidhja Demokratike e Kosovës – LDK, përmes një komunikate për media bën të ditur se ka bërë katër ankesa për shkelje në
Ambasada amerikane ironizon keq Partinë Demokratike Duket se edhe ambasada amerikane në Tiranë ka disa fjalë për të thënë në lidhje me lobimin e kontratës nga PD. Në faq
LDK për vendimin e Supremes: Do ndjekim rrugët ligjore për të realizuar të drejtën tonë Lidhja Demokratike e Kosovës ka komentuar vendimin Gjykatës Supreme të Kosovës lidhur me kërkesën për rinumërim të votav
Prokuroria nisi hetimet për 1 miliadë dollarët e Bashës, Balla thirrje KQZ-së Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj Bashës për 1 miliadë dollarë që dy
675 mijë dollar nga kontrata e lobimit të PD, Prokuroria nis verifikimet Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Bas
Konjufca për rinumërimin e votave: Precedent i rrezikshëm! Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Glauku Konjufca, ka theksuar se rinumërimi i votave në Prizren dhe Prishtinë,
Vajza e Azem Hajdarit flet pa dorashka: Ku ndryshon Basha nga Berisha si lider Rudina Hajdari është një ndër deputetet më të reja të Kuvendit të Shqipërisë. Ajo u fut në listën e PD-së nga Basha
PD pagoi 675 mijë dollar për lobim në SHBA para fushatës Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Bas
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë e festojnë Ditën e Alfabetit me meritë të PDSH-së Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhë
Patozi distancohet nga drafti me ndryshimet statutore: S’kam asnjë lidhje me to! Pas publikimit të lajmit se disa anëtarë të Partisë Demokratike i kanë dërguar sot kreut të kësaj partie, Lulzim Basha n
Thaçi: Zhvilluam zgjedhjet të lira dhe demokratike Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për balotazhin e zhvilluar dje në 19 komunat e Kosovës. Thaçi ka uruar të gjithë q
Rezultatet preliminare: Këta pritet të jenë kryetarët e rinj Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar zgjedhjet për balotazh në 19 komuna të Kosovës. Bazuar në rezultatet preliminare (jo
PDK: Kemi fituar kundër Agim Bahtirit në Mitrovicë Edhe pse Exit Poll’i nxori fitues në Mitrovicë Agim Bahtirin e AKR’së, Partia Demokratike po vazhdon të thonë se në këtë