999 rezultate për

demokratik

Basha nga Pogradeci prezanton tre shtyllat kryesore të platformës Pro-biznes të PD-së Gjatë ndalesë së tij të rradhës në qytetin e Pogradecit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e akuzoi kryeminist
"Asnjë hap pas", çfarë po paralajmëron selia blu për nesër? Ditën e nesërme rreth orës 10:00 është parashikuar të organizohet mbledhja dhe konstituimi i Këshillit të Ri të Bashkisë
Basha takim me strukturat e Partisë Demokratike: 30 qershori nul dhe antikushtetues Në një takim me strukturat e Partisë Demokratike kryetari i opozitës Lulzim Basha, deklaroi se zgjedhjet e 30 qershorit
DOKUMENT/ Basha marrëveshje me artistët për mbrojtjen e Teatrit Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka mberritur te Teatri Kombetar, ku sic u be me dije nje dite me pare, sot PD do te nenshkrua
Kryebashkiakët e djathtë presion Bashës: Nuk dalim nga zyrat Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e së martës një takim me kryebashkiakët në ikje të Partisë Demokratike, p
"1200 vota më shumë në kuti", PD Roskovec kallëzon komisionerët e PS-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka paditur anëtarët e Komisionit të Zgjedhjeve, komisionerët dhe numëruesit e Partisë Socialiste në
Këto janë bashkitë ku pritet të shpallet i pavlefshëm rezultati i 30 Qershorit Ditën e sotme, Gjykata e Durrësit rrëzoi kërkesën e kandidates së Partisë Socialiste për Bashkinë e qytetit në votimet e
Mesazh i fortë për Bashën: Vepro si Berisha në 2004-trën Partia Demokratike ka një “precedent” në vitin 2004 kur kryetari i saj në atë kohë Sali Berisha, e hapi partinë ndaj pru
Gjykata e Durrësit nuk i dha mandadin kandidates së PS-së, zbulohet arsyeja Disa javë pas përfundimit të procesit zgjedhor të 30 qershorit, kandidatja e PS për Bashkinë Durrës, Valbona Sako, pasi
Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS Mësohet se Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona S
Aksidentohet tenori i Partisë Demokratike Është aksidentuar tenori i Partisë Demokratike Rudin Sata. Mësohet se Sata është aksidentuar në një nga rrugët e krye
Basha: Bashiktë nuk lirohen pa u bërë zgjedhjet e rregullta, ky është plani Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sot ndodhet në Selenicë kuështë takuar me përfaqësuesit bashkiakë, ku dre
Basha-Kryemadhi takim në selinë e PD Pas përfundimit të protestës së dhjetë të Opozitës së Bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kremadhi ka hyrë në selinë e Par
Basha uron homologun grek: Fitorja juaj, shembull e frymëzim edhe për Shqipërinë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Kyriakos Mitsotakis për fitoren e tij në zgjedhjet e përgjithshme
Kërkoi shpalljen e pavlefshme të votimeve, KQZ rrëzon Bindjen Demokratike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me votat e katër anëtarëve të Partisë Socialiste, ka kthyer ankimimet e Partisë Bindja D
Mijëra dollarë në muaj, PD tjetër kontratë lobimi në SHBA Në mes të qershorit Partia Demokratike ka firmosur një kontratë të re lobimi me Sonoran Policy Group, e cila synon të nd
PS merr 90% të këshillit në Berat, surprizon partia e dytë Bindja Demokratike ka arritur të renditet e dytë pas socialistëve për këshillin bashkiak në Berat. Sipas tabelës së
PD denoncon: Militantët e PS kërcënojnë mjekët për votën (VIDEO) ish-deputetja e Partsië Demokratike Albana Vokshi ka deklaruar se militantët socialistë po detyrojnë mjekët dhe infermie
PD: Djegia e KZAZ-së në Bushat, skenar kriminal i Ramës dhe Tom Doshit Partia Demokratike dënon skenarin kriminal të Edi Ramës për inkriminimin e opozitës dhe identifikimin e saj me dhunën që
Kriza politike në Shqipëri, përfaqësuesi politik i Washingtonit deklaratë urgjente Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me