999 rezultate për

demokratik

Pas Ramës, BILD i nxjerr "të palarat" Bashës për lobimin rus Vetëm pak kohë pasi përgjimet e Bild shkaktuan një zhurmë të madhe në vendin tonë, pasi dilnin hapur aferat korruptive t
Spasovski për qeverinë teknike: Është formuar që të zhvillohen zgjedhje demokratike Kryeministri teknik Oliver Spasovski tha se qeveria teknike është formuar që të zhvillohen zgjedhje të lira dhe demokrat
Xhaferi: Lufta kundër korrupsionit parakusht për një shtet të suksesshëm, demokratik dhe të drejtë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në takimin e sotëm e inkurajoi kryetaren dhe an
LDK prezanton ofertën e saj për formimin e qeverisë Lidhja Demokratike e Kosovës shpalosi të mërkurën ofertën e saj për formimin e qeverisë me lëvizjen Vetëvendosje. Anëtar
"Lutja" e deputetit gjerman për VV-në e LDK-në Deputeti gjerman, Nikolas Löbel, ka kërkuar nga Vetëvendosje dhe LDK që të krijojnë qeverinë.Deputeti gjerman nga radhët
Ahmeti: BDI është vërtetë nëna e madhe Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në takimin me qytetarët që u organizua në Komunën e Sarajit i ka
Pas Shkodrës, Vorës dhe Vaut të Dejës, PD nxjerr një tjetër emër dhe i nis shkresë Prokurorisë Partia Demokratike ka nisur një kërkesë zyrtare ndaj Prokurorisë ku të verifikohet e kaluara e Kryebashkiakut të Mallaka
Kurti dhe Mustafa pritet të takohen në orën 15:00 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet në orën 15:00 me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Basha mbledh grupin e punës për reformën zgjedhore Kreu i opozitës Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës për çështjen e reformës zgjedhore. Basha dhe al
Vrasja e gjeneralit iranian, PD: Mbështesim SHBA-të Partia Demokratike ka reaguar pas operacionit të sotshëm të SHBA-së, ku mbeti i vrarë gjenerali iranian Qasem Soleimani,
Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, PD: Provokim ndaj paqes në rajon Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë, PD shprehet se në pë
Ndahet nga jeta një nga themeluesit e Partisë Demokratike (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta një nga bashkëthemeluesit e Partisë Demokratike në Fier, Edmond Ymeraj. Lajmin e hidhur e ka bër
Thellohen paqartësitë rreth formimit të qeverisë së re të Kosovës Mbledhja e parlamentit të Kosovës që u mbajt të enjten më shumë thelloi sesa qartësoi rrugën e ngritjes së institucionev
VV merr Kuvendin, LDK pret ofertë të re: Çfarë po ndodh në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje e ka thyer traditën e deritashme të formimit të institucioneve. Për herë të parë në historinë parla
A do ta arrijë LDK dhe LVV marrëveshjen për qeverinë e re në Kosovë? Kanë mbetur edhe tri ditë deri në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës në të cilën pritet të zgjidhen edhe organet
Basha uron LDK: Kemi sfida përpara, të bashkojmë forcat Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh urimi Lidhjes Demokratike të Kosovës me rastin e 30-vjetorit të
As delegacioni gjerman nuk bën punë, Kurti e Mustafa nuk arrijnë dot marrëveshjen Thirrjet e delegacionit gjerman, ato të ambasadave të huaja në Kosovë dhe të Zyrës së BE-së, kanë ndikuar që Lëvizja Vet
SPAK fillon nga puna, reagon PD Mëngjesin e sotëm 8 anëtarët e SPAK u betuan para presidentit duke tregfuar kështu dhe fillimin e punës së kësaj struktu
Basha akuzon gjyqtarin që dënoi me 1 vit burg Salianjin: Pjesë e bandës së Lushnjes! "Gjyqtari Artan Gjermeni, i cili dënoi sot pa prova Ervin Salianjin dhe gazetarin Jetmir Olldashi është as më pak e as m
Dita e "El Clasiccos" do të nisë me 32 mijë protestues jashtë Camp Nou Gjithsej 32 mijë njerëz janë regjistruar për të marrë pjesë në protestën e grupit "Cunami Demokratik" në Camp Nou sonte