999 rezultate për

demokratik

Itali, PD-ja i mbyll derën Berlusconit dhe 5 Yjeve: Do jemi në opozitë Pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 4 marsit e dorëheqjes së liderit të saj Matteo Renzi, Partia Demokratike Italiane k
Lobimi me PD, FBI nis hetimet për Nik Muzin Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka nisur një hetim për lobistin e Partisë Demokratike, Niko
Sot do të mbushte 55-vjeç, dalin fotot e rralla të Azem Hajdarit (FOTO LAJM) Ditën e sotme Azem Hajdari do të festonte 55-vjetorin e lindjes së tij (1963-11 mars- 2018). Hajdari u vra më 12 shta
U la jashtë PD-së nga Basha, Imami flet për partinë e re Mbledhja e Kryesisë, ngritja e një grupi pune për ndryshime në statut, si dhe thirrja e Kuvendit Kombëtar në Pranverë, p
Britanikët të shqetësuar nga "dashuria" e BE-së për Vuçiçin Një raport që kohëve të fundit doli nga Shtëpia e Lordëve britanikë ankohet në atë se Bashkimi Evropian ka zgjedhur “sta
Basha mohon lidhjen me biznesmenët rusë: Mashtrim nga PS-ja Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut ka hedhur poshtë pretendim
Zëri i Amerikës: PD, pagesa të dyshimta për lobim në SHBA Në Shqipëri, Partia Demokratike hodhi poshtë të mërkurën një shkrim të botuar në revistën amerikane “Mother Jones” lidhu
Basha mbështetët nga rusët? Reagon PD PD ka reaguar sot në lidhje me një shkrim të botuar nga revista amerikane "Mother Jones", ku thuhej se Lulzim Basha ësht
Flet kandidati shqiptar për deputet në Itali: Ishte eksperiencë pozitive Në zgjedhjet e sapo mbyllura politike në Itali në radhët e formacioneve të ndryshme politike garonin dhe katër emigrantë
Vuçiq fiton zgjedhjet në Beograd? Edhe pse rezultatet përfundimtare akoma nuk janë bërë të ditura, udhëheqësi i Partisë Progresive Serbe, Aleksandar Vuçiq
VMRO-DPMNE në krizë brendapartiake, nuk ka kapacitet demokratik Ka shumë raste të zërave mes anëtarëve të VMRO-DPMNE-së të cilët shkaktojnë përshtypje në opinion se partia është në kri
Nesër ditë e madhe për Haradinajn, votohet demarkacioni Derisa nesër është paraparë që të mbahet seanca për Demarkacionin, ende nuk dihet nëse kjomarrëveshje do të kalohet, an
Detajet, kush është avokati që iu dogj makina në Tepelenë Makina e avokatit Xhaferr Meçe në Tepelenë, u shkrumbua nga zjarri natën e kaluar. Djegia e makinës ka qenë e qëllims
PD lëshon kërkesën dhe thërret në debat Ramën: Po spastron shqiptarët Partia Demokratike ka dorëzuar ditën e sotme në Kuvend kërkesën për mocion me debat me Kryeministrin Edi Rama për heqjen
LDK: Marrëveshja e demarkacionit mbetet e njëjtë, është show politik Lidhja Demokratike e Kosovës me anë të një komunikatë pë media thotë se dëshiron edhe një herë të sqarojë se Deklarata e
E doja, por s’më deshi Deputeti i PD-së Eduard Halimi hoqi dorë papritmas nga mandati duke shkaktuar një sërë reagimesh nga ana e politikanëve.
Kush është politikani që do të zëvendëzojë Halimin në Kuvend Deputeti i Partisë demokratike Eduard Halimi ka dorëzuar ditën e e sotme mandatin. Ai e ka bërë të ditur nëpërmjet rr
LDK-PDK bëjnë koalicion në Istog Lidhja Demokratike e Kosovës në Istog ka bërë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës për të bashkëqeverisur në katë
PD ndryshon taktikë, përdor Jeurzalemin kundër Edi Ramës Partia Demokratike dorëzoi në Kuvend kërkesën e mocionit me debat pas votës pro të qeverisë shqiptare për rezolutën "Për
Habit Remi i PDK-së: Zgjedhjet në VV- ishin më demokratiket nga të gjitha partitë Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa - Remi, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kr