999 rezultate për

demokratik

Murrizi i jep lamtumirën PD, krijon partinë e re Myslim Murrizi është shkëputur plotësisht nga partia Demokratike, duke regjistruar sot partinë e tij të re, Lëvizjen Dem
Filip Çakuli feston 65 vjetorin, Rama: Humori i tij, një thikë me 40 presa Filip Çakuli, drejtori i emisionit investigativ “Fiks Fare” në Top Channel feston sot 65-vjetorin e lindjes. Në këtë di
Humb jetën ish-kryetari i njohur i demokratëve, një nga themeluesit e PD-së Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Vlorë, Genc Deromemaj ka dhënë sot një lajm të trishtë. Ai bëri me dije se so
PD e Durrësit voton kandidatët për deputetë, Xhaferaj: Hera e parë që baza zgjedh në mënyrë demokratike emrat PD e qarkut të Durrësit votoi sot për kandidatët e propozuar nga anëtarësia për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlame
Mbyllet procesi i votimit në Gjirokastër, kush janë 11 kandidatët e përzgjedhur të PD Partia Demokratike ka njoftuar se ka përfunduar procesi i votimit në degën e Partisë Demokratike në Gjirokastër. Deg
Pesë pyetjet drejtuar OSBE-ODHIR, Artan Fuga: Të pagjetura! Akademiku Artan Fuga ka reaguar në lidhje me pyetjet e dërguara OSBE-ODHIR ku thotë se pyetjet janë teorike. Ai shton
Presion për votat, PD padit në prokurori drejtorin e ISHSH-së Partia Demokratike e Elbasanit ka paditur në prokurorinë e Elbasanit drejtorin e ISHSH-së Elbasan, Blendi Musai. Sip
VV e PDK do ta kundërshtojnë me çdo mjet demokratik Mini-Shengenin Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës po kundërshtojnë̈ ashpër ndryshimin e qëndrimit të qev
Si u përça blloku "Murrizi-Hajdari", secili nis rrugën më vete Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari ndoqën thuajsë të njëjtën linjë gjatë gjithë kësaj kohe në Kuvend pasi refuzuan të dig
Shqiptari i "Ura" rrëzon Gjukanoviç dhe bashkon votat me pro-serbët! 4 pikat e marrëveshjes për qeverinë e re malazeze Mali i Zi nuk ka pritur gjatë. Ende pa dalë rezultati zyrtar i zgjedhjeve parlamentare, shqiptari Dritan Abazoviç, i cil
Vazhdojnë zgjedhjet në Mal të Zi, deri në orën 18:00 morën pjesë 70.5% e votuesve Një numër i lartë malazezësh kanë marrë pjesë sot në zgjedhjet parlamentare. Teksa ka mbetur vetëm një orë nga mbyllj
Sot zgjedhjet në Mal të Zi, partitë shqiptare garojnë në dy koalicione Sot në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) e presidentit Milo Gjukanovi
Ali Ahmeti thirrje shqiptarëve të Malit të Zi: Votoni, shprehni vullnetin demokratik Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i ka bërë thirrje shqiptarëve të Malit të Zi që të bëhen pjesë e zgjedhjeve që do të mbahe
Basha kopjon suksesin e KOP-it në Durrës, baza propozon tre emrat e njohur nga bota akademike Suksesi i arritur në zgjedhjet e 2005-s përmes hapjes së PD dhe promovimit të prurjeve të reja veçanërisht nga bota akad
Habit Kryemadhi: Rama ka blerë sek*in por dashurinë nuk e blen dot Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së ka nënkuptuar se LSI do të hyjë me lista të veçanta dhe jo me listë të përbashkët m
Zbardhet axhenda e Lulzim Bashës në Kosovë, kë do takojë në vizitën dy ditore Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pranuar ftesën e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti për një vizitë
COVID-19/ Instituti i Shëndetit Publik ka 90 mijë teste në gjendje Instituti i Shëndetit Publik njofton se aktualisht ka rreth 90 mijë teste në dispozicion. ISHP akuzoi Partinë Demokra
Jep dorëheqjen kreu i PD-së në Korçë, Andre Mano Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Mësohet se Mano ka dhënë d
OVL e UÇK-së në mbrojtje të Thaçit e Veselit: Do kundërshtojmë Gjykatën Speciale në mënyrë demokratike Drejtues të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës paralajmëruan me an t nj konference pë
Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun Kuvendi i Kosovës e ka anuluar vazhdimin e seancës së nisur me 23 qershor, për shkak të situatës së krijuar, pas paraqit