999 rezultate për

demarkacionit

Vetëm dy muaj afat për miratimin e demarkacionit Institucioneve të Kosovës u kanë mbetur më pak se dy muaj që të ratifikojnë Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me
Florim Isufi jep lajmin për raportin final të demarkacionit Florim Isufi, anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacionin, ka deklaruar se janë duke punuar në mbledhjen e fakteve n
Serwer: Demarkacioni e ka futur Haradinajn në vrimë lepuri Analisti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, e ka këshilluar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që sa më sh
Gazetari Morina zbulon skandalin: "E dimë që është ba gabim, por s’keni çare pa e pranu edhe ju!" Kanë dalur informacione befasuese dhe madje shkatërruese për zyrtarët e shtetit që mbështesin demarkacionin, në emisioni
Thaçi akuzoi rëndë për demarkacionin, reagon Haradinaj Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hedhur një varg akuzash sot për Komisionin e ri Shtetëror që po merret me çështjen
Thaçi mesazh të qartë Haradinajt: Ratifikoni versionin aktual të demarkacionit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka inkurajuar Qeverinë dhe Kuvendin e Kosovës që pa vonesa ta ratifikojnë Marrëvesh
Ja çfarë i ndodh Haradinajt nëse mbështet këtë version të demarkacionit Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi mbetet nyja e pazgjidhur për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj që rrez
Haradinaj: Nuk i besoj Marrëveshjes së Demarkacionit Kundërshtimi i kryeministrit, Ramush Haradinaj, karshi marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi nuk ka ndryshuar. Ai
Haradinaj në dilemë për demarkacionin Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është vënë para një udhëkryqi, rrugët e të cilit i ka krijuar vetë. Si një k
Bulliqi: Kemi gjetur parregullësi në marrëveshjen e demarkacionit Komisioni Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka marrë kompetenca shtesë dhe po i shqyrton dok
MPJ arsyetohet por vështirë se BE do ta heqë kushtin e demarkacionit Zv.Kryeministri Behgjet Pacolli si duket dje në Bruksel ka kërkuar që Kosova mos të kushtëzohet me demarkacionin për të
O’Connell ka një mesazh të rëndësishëm për demarkacionin Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, thotë se s’mund të detyrohet Mali i Zi që të dërgojë në Arbitrazh marrë
Mali i Zi ia prish ëndërrën Pacollit, ja deklarata për demarkacionin Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka deklaruar se ratifikimi i Marrëveshjes me Demarkacionit ishte i pamundu
Ku u tret “premtimi” që malazezët i dhanë Veselit? Vendimi i Bashkimit Europian për t’ia mbivendosur Kosovës si kusht kryesor për liberalizimin e vizave ratifikimin e marr
Vizita e parë e Haradinajt do të jetë në Tiranë Kryeministri Ramush Haradinajn vizitën e parë jashtë shtetit do ta realizojë në Tiranë dhe më pas pritet ta vizitojë Pod
BE: Nuk ka liberalizim vizash pa ratifikimin e Demarkacionit Zyra e BE-së në Kosovë e ka bërë të qartë edhe një herë se ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi mbetet kusht për Kos
S'ka liberalizim vizash Procesi i liberalizimit të vizave me BE-në mund t’i marrë kohë Kosovës, pavarësisht premtimeve të kryeministrit Haradina
Haradinaj: Ky version i Demarkacionit do të rrëzohet Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe një herë e ka ripërsëritur se versioni aktual i Marrëveshjes së Demarkaci
Këshilltari i Haradinajt flet për arsyen që e emëruan Bulliqin Emërimi i ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherëshit kundërshtarit më të zëshëm të marrëveshjes së shë
Thaçi kërkon miratimin e demarkacionit nga Kuvendi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi është ne duart e vetë kosovarëve, d