999 rezultate për

demarkacionit

Qeveria Haradinaj mund ta mbështesë marrëveshjen e demarkacionit me një kusht Gjate ditës së djeshme është raportuar në media për një vizitë të zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj në Malin e Zi, por
Pacolli ndryshon mendim, mbështet ratifikimin e demarkacionit Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, raportoi dje para Komisionit pë
Po punohet fshehtazi për zgjidhjen e Demarkacionit Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka paralajmëruar një zgjidhje të përbashkët për Demarkacionin me Malin e Z
Vizita e kryeministrit malazez nuk e zgjidh demarkacionin Qëndrimi i shteti të Malit të Zi lidhur me Marrëveshjen për shënimin e vijës kufitare me Kosovën mbetet i pandryshueshëm
Një marrëveshje e re për demarkacionin është duke u pregatitur Nisma për Kosovën dhe Aleanca Kosova e Re, janë duke tentuar që të gjejnë një zgjidhje për çështjen e demarkacionit mes
Dy muaj afat i ngelen Kosovës për të ratifikuar Demarkacionin Ministrja e Integrimeve, Dhurata Hoxha, shpreson se partnerët e koalicionit do t’i tejkalojnë dallimet për sa i përket d
Deputetja e AAK-së: Jemi të vendosur kundër demarkacionit Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka thënë që procedimi i projektligjit për Demarkacion nga Komisioni për Punë të Jasht
Vetëvendosje jep detaje nga takimi me emisarët evropianë Lëvizja Vetëvendosje ka treguar për takimin e djeshën me emisarët franko - gjerman nga Bashkimi Evropian. Thotë se në ta
Ky nen mund t'i japë zgjidhje demarkacionit Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi përmban një nen, i cili e lë të hapur mundësi
Amerikani kërkon heqjen e kushtit të demarkacionit për vizat Drejtori i Programit për Ndërtimin e Paqes dhe të Drejtave të Njeriut, në Universitetin e Kolumbisë, David L Phillips th
Si kaloi viti 2017 për Kosovën në sytë e gjermanëve Viti 2017 në Kosovë ishte një vit me shumë zhvillime që prekën aspektin e sigurisë, marrëdhëniet rajonale dhe më gjerë,
Limaj jep datën e ratifikimit të demarkacionit Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Gjykata Speciale është në duart e deputetëve. Limaj ka thënë se
LDK mbështet versionin aktual të demarkacionit Grupi parlamentar i LDK-së ka mbajtur konferencën e fundvitit. Hoti i pyetur nga gazetarët se cilat do të jenë qëndri
Shtyhet dërgimi i demarkacionit për në Kryesinë e Kuvendit Anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës kanë shtyrë për një takim tjetër, saktësisht më datën 1
Kontradiktat e Limajt me Demarkacionin Përfaqësuesit e opozitës dhe analistët politikë i kanë vlerësuar si kontradiktore deklaratat e zëvendëskryeministrit Fat
Dje nuk e mbështeti shfuqizimin e Speciales, e sot VV ia nis llafeve Vetëvendosje i vë kusht PDK-së votën për Gjykatën Specialen, që ta anulojnë edhe Asociacionin e Demarkacionin. Zyrta
Votimi i demarkacionit vendoset të mërkurën Marrëveshja për Demarkacionin, do tw vendoset tw mwrkurwn nwse do të shkojë këtë vit apo në fillim të vitit të ardhshëm
Të mërkurën vendoset për demarkacinin Të mërkurën do të vendoset nëse Marrëveshja për Demarkacionin do të shkojë këtë vit apo në fillim të vitit të ardhshëm n
Javën e ardhshme fillon shqyrtimi i demarkacionit Janë bërë më shumë se një javë qëkur Qeveria ia procedoi Kuvendit Marrëveshjen e demarkacionit, shkruan sot Koha Ditore.
Labi paralajmëron votë pro demarkacionit, ka një porosi për ata që janë kundër Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleanca Kosova e Re, Labinot Tahiri ka thënë se Kosova ka mbetur peng i inat