999 rezultate për

demarkacioni

Dauti paralajmëron vota pro demarkacionit nga Vetëvendosje Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se me marrëveshjen mes presidentit të Kosovës dhe atij të Malit të Zi për de
Kushtet e Listës Serbe për demarkacionin, të prira nga Beogradi Pa u bindur se demarkacionin me Malin e Zi do e votojnë deputetët e Listës Serbe, Kuvendi i Kosovës nuk do të thirrë sea
Haradinaj pret me padurim që të kalojë demarkacioni i Mehës, thotë se nuk i kanë votat Meqenëse deklaruan se gjatë kësaj jave do të jetë seanca për demarkacionin, ende nuk dihet se a do të mbahet gjatë javës
Haradinaj me partnerët po bëjnë përpjekje të kalojnë demarkacionin këtë ditë Seanca e katërt me radhë për ta votuar ose jo Demarkacionin me Malin e Zi, po synohet që të mbahet këtë të premte. Pavar
Mimoza e tepëron, u bën presion deputetëve që të votojnë për humbjen e territorit Nëse edhe javën e ardhshme deputetët e Kosovës nuk e ratifikojnë Marrëveshjen e Demarkacionit në Kuvendin e Republikës a
Studentët nesër në protestë pro demarkacionit Kuvendi ende nuk ka caktuar datë, por studentët po duan që ai të mblidhet sa më parë. Bile edhe ta marrë unanimisht v
Deputeti serb: Do të votoj pro Demarkacionit Për dallim prej përfaqësuesve të Listës Serbe, Sllobodan Petroviç, deputet i SLS-së (partisë liberale), edhe njëherë ka
Delawie optimist: Demarkacioni mund të votohet këtë javë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie është shprehur optimist për ratifikimin e Marrëve
Lista Serbe ende konsultohet për demarkacionin, Haradinaj në pritje që t'i ratifikojë marrëveshjet e Thaçit Refuzimi i Listës Srpska për ta votuar Demarkacionin ka bllokuar votimin e Demarkacionit. Edhe me votat e LDK’së, koalic
Askush nuk thotë se janë bërë votat për demarkacion Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nuk e ka përjashtuar mundësinë që votimi i demarkacionit të shtyhet për javën tjetër,
Shoqëria civie kërkon ratifikimin e demarkacionit Dhjetë organizata të shoqërisë civile u kanë bërë sot thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të ratifikojnë marrëv
Albulena mesazh të prerë kolegëve partiakë: Kush është me ne nuk e voton demarkacionin Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se ende nuk dihet se kur marrëveshja e Demarkacionit do të procedohet në Kuvend. Pas
Veseli: Këtë javë kemi seancën e demarkacionit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, pas mbledhjes së Kryesisë ka deklaruar se këtë javë do të jenë dy seanca plenare. Kadri
Delawie nuk ndalet, përsëri flet për demarkacionin Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka thënë se ratifikimi i Demarkacionit është më afër se kurrë Delawie k
Tri opsionet se si Haradinaj do të nënshtrohet për demarkacionin E mërkura, e enjtja dhe e premtja, janë tri ditët, në njërën prej së cilës pritet të nxirret në votim shënimi i kufirit
Të pakënaqurit nuk e votojnë demarkacionin Java e ardhshme pritet t’i japë epilog çështjes së demarkacionit me Malin e Zi, e cila diskutohet tash e tre vjet. Nd
Tahiri: Javën e ardhshme bie qeveria Haradinaj Politologu Ramush Tahiri ka thënë se ka shumë dallime mes partive politike të koalicionit qeverisës për çështjen e Demar
Pacolli tregon kur do të votohet demarkacioni nga Lista Serbe Mosratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit këtë të mërkurë por edhe në të kaluarën ka dëshmuar edhe njëherë paaftësin
PDK-ja nxehet me koalicionin, a do ta shkarkojë Haradinajn? Dështimi për ta votuar demarkacionin, në ditën kur Kosovën e vizitoi si rrallëherë një delegacion i lartë nga Brukseli,
Demarkacioni, Kosova rrezikon të humb hapin e punës së institucioneve të BE Duke u bazuar në praktikat e vendeve tjera të Evropës Perëndimore që kanë gëzuar procesin e liberalizimit të vizave, pro