999 rezultate për

demarkacioni

Haradinaj pasi të kalojë Demarkacionin duhet të themelojë edhe Asociacionin Zyrtarët e Bashkimit Evropian u kanë kërkuar institucioneve të Kosovës që pa vonesa ta themelojnë Asociacionin e komunav
Vetëm dy vota dhe Haradinajt do t'i plotësohet dëshira që të kalojë demarkacioni Vetëm dy vota të deputetëve po i nevojiten koalicionit qeverisës për ta miratuar Demarkacionin me Malin e Zi. Përpjekja
Haradinaj i përgjigjet letrës së Kurtit për demarkacionin Kryeministri Haradinaj i përgjigjet letrës së Albin Kurtit. Kurti kërkoi nga Kryeministri që raporti i Komisionit të udh
Haradinaj jep shpresa për demarkacionin, flet për marrëveshjen me Listën Srpska Qeveria e Kosovës është duke vazhduar bisedimet me deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Serbe në përpjeke
Ministria e Integrimeve për propozimin e Kurtit për demarkacionin: Është humbje kohe Ministria e Integrimeve Evropiane përmes një komunikate për media ka thënë se propozimi i kreut të Vetëvendosjes, Albin
Javën e ardhshme tre seanca të Kuvendit, nuk është demarkacioni Kryesia e Kuvendit ka vendosur që vazhdimi i seancave plenare të mbajtura më 8, 9 shkurt dhe 1 mars, me pikat e papërfun
Demarkacioni mbetet pezull për dy-tri vota Kuvendi i Kosovës ende nuk ka arritur të sigurojë votat e nevojshme të deputetëve për ratifikimin e Marrëveshjes për shë
Vetëvendosje kërkon korigjimin e demarkacionit Së pari duhet të ndodhë korrigjimi i kufirit me Malin e Zi, e pastaj të bëhet ratifikimi i tij. Nëse ndodh e kundërta që
Pacolli në rolin e zëdhënësit të Listës Serbe, tregon kur e votojnë demarkacionin Ishte paraparë të mbahej këtë javë seanca për shënimin e kufirit me Malin e Zi, e cila po zvarritet tash e sa vite. Por
Kryetari i Pejës nuk e do Kullën e Çakorrin, përpiqet t'u mbushë mendjen studentëve për demarkacionin Kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë sot se shënjimi i kufirit me Malin e Zi ka përfunduar në vitin 1
Deputeti i VV-së shpërthen, mallkon deputetët që votojnë demarkacionin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka përdorur një gjuhë aspak politike për të përkufizuar ata që do ta votoni
Veseli fton për bashkëpunim Frashër Krasniqin, Molliqajn dhe të tjerët Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se presin që sa më shpejtë ta përfundojnë seancën në të c
LDK kërcënon Haradinajn, nëse kalon demarkacioni je i shkarkuar Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se Parlamenti po lë në gjysmë seancat sepse nuk ka pajtueshmëri tek koalicioni qev
Veseli ende beson se një ditë do të ratifikohet demarkacioni Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në konferencën për sundimin e ligjit, ritheksoi edhe njëherë që shumë shpejt do të rat
Kurti letër Haradinajt: I dashur kryeministër, a mund ta zgjidhim në këtë formë demarkacionin Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një letër të gjatë drejtuar kryeministrit Haradinaj i ka parashtuar disa kërkes
PDK dhe LDK mban deputetët brenda, nuk u pritet deri sa ta votojnë Demarkacionin Ndonëse ende nuk dihet koha e mbajtjes së seancës për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, depute
Veseli në hall për t'i bërë votat e demarkacionit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur të enjten për ndryshim qëndrimi të deputetëve për ta ratifikuar M
Deputetja serbe kërcënon Listën Serbe nëse voton demarkacionin Një deputete e Kuvendit të Serbisë ka tërhequr vërejtjen se dikush do të mbajë përgjegjësi nëse Lista Serbe në Kuvendin
Veseli në qef, beson se deputetë të Vetëvendosjes do të tradhëtojnë kauzën për demarkacionin Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar që beson se deputetët e Vetëvendosjes do të votojnë pro marrëv
Ende asgjë konkrete për demarkacionin Partnerët e koalicionit qeverisës shpresojnë se nesër apo më së largu gjatë javës së ardhshme do të kalojë Marrëveshja e