999 rezultate për

demarkacioni

Hoxhaj: Mungojnë edhe dy apo tri vota për demarkacionin Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Enver Hoxhaj, është shprehur optimist se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi do të mar
NISMA mbështet demarkacionin Nesër në orën katër do të mbahet seancë për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi, mirëpo ende nuk dihet se a janë s
LDK harron gazin lotsjellës të Ramushit, votat për demarkacion ia ve në dispozicion “27 votat e deputeteve te LDK-se jane ne favor te ratifikimit te marreveshjes se demarkacionit te kufirit me Malin e Zi”
Arifi: Po besojmë që i kemi 80 vota për demarkacionin Këshilltari i Ramush Haradianjt, Avni Arifi, po thotë se besojnë se i kanë siguruar numrat për të votuar demarkacionin m
Të martën seanca e demarkacionit, nuk shkohet në votim pa u siguruar votat Seanca për demarkacionin pritet të mbahet të martën. Por, ende nuk ka siguri se janë 80 deputetë që do të votojnë demark
Haradinaj disa ditë para se ta miratojë demarkacionin shëtit në mal Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon ta ruaj pasionin për t’u ngjitur maleve dhe majave të larta. Edhe sot, ditë vik
Haradinaj flet për gjermanët: Do ta ratifikojmë Demarkacionin “Edhe për mua nuk ka qenë një proces i lehtë dhe vazhdon të mos jetë një proces i lehtë, por nuk po mund ta shoh populli
Lista Serbe e vendosur që të mos e votojë demarkacionin Deputetët e Listës Srspka kanë konfirmuar votën kundër demarkacionit. Rrjedhimisht, kanë vendosur të mos përkrahin përmb
Isufi: Përhapen gënjeshtra për demarkacionin Anëtari i Komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit me Malin e Zi, Florim Isufi, ka deklaruar se asnjë histori
Haradinaj harron sjelljen kur ishte në opozitë, u lutet deputetëve për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli në lidhje me dema
Haradinaj: Lista Serbe nuk e voton demarkacionin, 80 vota i kemi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të krahut të Visar Ym
Kadri Veseli beson se demarkacioni kalon me 20 mars Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur besimin se përfundimisht çështja e demarkacionit do të marrë f
Sot mblidhet kryesia, vendos për demarkacionin Kryesia e Kuvendit mblidhet sot në orën 17:00 për të caktuar edhe zyrtarisht seancën e Demarkacionit. Seanca e Demark
Hoti: Jemi të gatshëm ta ndihmojmë Haradinaj për demarkacionin Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se deputetët e kësaj partie mbështet ratifikimin e demarka
Haradinaj përsëri jep datë për demarkacionin Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për demarkacionin do të mbahet të martën e javës së ardhshme në ora 14:
Haradinaj në kërkim të votës së fundit Koalicioni është në kërkim të votës së fundit për ta arritur minimumin e kërkuar (80 vota) për ta ratifikuar Marrëveshje
Sigurohet edhe një votë për demarkacionin Donika Kadaj-Bujupi është rikthyer në partinë e Ramush Haradinajt, pasi pati një kalim në Vetëvendosje. Nga kjo Qeveria
Hoxhaj i PDK-së: Do t'i lutem Listës Serbe që të votojë demarkacionin Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës tha se marrëveshja për demarkimin e kufir
Pacolli i shqetësuar: Seanca për demarkacion duhet të mbahej dje Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se seanca për demarkacionin është dashu
Lista Serbe kërkon edhe dy komuna për votën, Haradinaj ja plotëson dëshirën Qeveria e Kosovës ka deklaruar se është në bisedime me Listën serbe për sigurimin e votave për votimin e Demarkacionit t