999 rezultate për

dello

Hysaj mahnit me Napolin, luan sfidën e parë si titullarë (FOTO LAJM) Debutim wndrrash si titullar pwr Hysaj. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare u aktivizua si titullar në miqësoren ku italia
SPECIALE/ 10 yjet që janë të "tepërt" në Serinë A (FOTO LAJM) Skuadrat e Serisë A po përpiqen që të ndërtojnë skuadra kompetitive për sezonin e ri. Sezoni i fundit ka qenë një dështi
City çmenduri për yllin e Juventusit Pol Pogba duket se do të jetë çështja kryesore e merkatos në shtëpinë e Juventusit. Bardhezinjtë me në krye Marotën kanë
Chelsea, super-rinovim për Mourinhon Jose Mourinho dhe Chelsea rinovojnë kontratën 48 orë pasi siguruan titullin kampion në Premier League. Sipas akordit ver
"Dopieta" e Juves, me Cavanin vjen edhe Dybala Juventus ka nisur punën për merkaton e verës dhe që tani ka filluar profilizimi i dyshes sulmuese për sezonin 2015/16. P
Maldini: Ja 3 yjet që më bënin të vuaja Ish kapiteni dhe legjenda e Milanit dhe Kombëtares italiane, Paolo Maldini, ka zbuluar futbollistët me të cilët ka vuajt
Ja kush është italiani që vrau gjykatësin sot në Milano (FOTO) Personi që vrau sot në gjykatë një gjykatës në Milano quhet Claudio Giardello dhe nga psikologët është cilësuar si perso
Inter, nis sfida me Juven për Dybala Nuk është vetëm Yaya Toure në listën e merkatos së Inerit për sezonin e ardhshëm. Revolucioni zikaltër do të prekë edhe
Milik-Pelle, zgjidhjet "low cost" për sulmin e Interit Dybala, Jovetiç dhe Aubameyang: këta janë ëndrra e merkatos së Interit përsa i përket sulmit. Dëshira që mund të realizo
Milan, kush pritet të largohet në verë (FOTO LAJM) Milani po përgatitet për provimin e fundit. 10 javët e fundit të Serie A do ta ndihmojnë klubin kuqezi të mësojë se cilë
Nga Cavani te Umtiti, Juve planifikon goditjet për Champions (FOTO LAJM) Titulli i katërt kampion rradhazi është shumë pranë, çka do të ishte edhe i pari në epokën Allegri, dhe Juventusi po men
Nervozizëm te Milani, sherr Abate-Cerci Ditë e zezë për Milanin. Sikur të mos mjaftonte humbja e rëndë në "San Siro" përballë Atalantas ja kun vjen edhe sherri
Eto’o pranë rikthimit në Itali, ja ku Një ide e çmendur për Sampdorian: rikthimi në Serie A i Samuel Eto'o. Sulmuesi kamerunas, 33 vjeç, nuk po gjen shumë hap
"Gazzetta dello Sport": Ja formacioni i Vitit në Serie A (FOTO LAJM) Carlos Tevez është shpallur lojtari më i mirë i futbollit italian për vitin 2014 nga gazeta më e madhe sportive në Itali
Milan, rikthehet në modë ëndrra Thiago Silva Për momentin bëhet fjalë vetëm për një ëndërr, por Milani, sipas asaj që shkruan "Corriere dello Sport", po mendon serio
La Gazzetta dello Sport: Tifozët shqiptarë, demostrim qytetarie Pas ngjarjeve me tifozët serbë tre vite më parë dhe atyre me kroatët këtë të dielë, kishte shumë zhurmë për mbërritjen e
Shkarkohet Mazzarri, Mancini rikthehet te Interi Një lajm shumë i bujshëm vjen nga shtëpia e Interit. Presidenti Erick Thohir ka shkarkuar teknikun Walter Mazzarri. Në v
"Gazzetta dello Sport", reportazh dedikuar De Biasit E përditshmja më e madhe e sportive në Itali, "Gazzetta dello Sport", i ka kushtuar një hapësirë të vecantë një reportaz
Berlusconi në "Milanello": Dua Torresin dhe një lojë sulmuese Silvio Berlusconi mban premtimin dhe kthehet në "Milanello", për të katërtën herë rradhazi që nga nisja e sezonit të ri
Falcao sms Juves: Faleminderit, ndoshta në të ardhmen Pas arriti marrëveshjen me Manchester United, Radamel Falcao ka dashur të falenderojë Juventusin për interesimin e madh