999 rezultate për

dello

"Nga Ballkani mund të jetë kriza e ardhshme europiane" Ballkani mund të përgatisë terrenin për krizën e ardhshme evropiane, vlerëson gazeta “Dello” në botimin e sotëm, duke e
Fellain futet ndaj Realit për të shkrepur foton e vitit, fillojnë talljet ndaj tij (FOTO LAJM) Fellain në mbrëmjen e kaluar u bë protagonist i një goditje të topit në fityrë. Imazhi i kapur me Sloë Motion ka krijuar
Bonucci shpjegon arsyet se pse u largua nga Juventus Leonardo Bonucci ka thënë se arsyeja e largimit të tij të papritur nga Juventusi ishte se ai "nuk ndihej më i rëndësishë
"Drejtori e ka kthyer spitalin në bordello", Rama nuk ja kursen komentuesit Kryeministri Edi Rama, postoi një status në “Facebook”, ku renditi sipas tij disa nga arritjet e qeverisë gjatë mandatit
Ka ndryshime në kontratën e Donnarummas, shikoni kur hidhet firma Menaxheri i Rossonerëve dhe rrethi i ngushtë i portierit kanë arritur marrëveshjen e kontratës së talentit të vitit 1999
Perisic ka dy opsione të zgjedhë njërën Peric, ka dy opsione për sezonin 2017/18. Vendimet e tij do të caktojnë të ardhmen e afërt. Lojtari dëshiron të bas
Mediat italiane duan transferimin e Donnarummas tek Juventus Mediat më prestigjioze italiane duket se vuajnë transferimin e Donarummas jasht Italisë. Il Corriero Dello Sport, Tu
Conte deshiron Alex Sandro Gazzetta dello Sport raporton se Antonio Conte ka hedhur sytë për mbrojtjesin e Juventusit Alex Sandro. Tekniku itali
NOTAT/ Allegri "gjeni", Higuain dhe Dybala kopje ëndrrash (FOTO LAJM) Juventus ka festuar gjatë ditës së djeshme titullin e 6-të radhazi kampion, duke shkruar historinë në futbollin italian.
Mediat italiane "çmenden" pas Strakoshës: Ishte spektakolar! Thomas Strakosha ka bërë një ndeshje spektakolare ndaj Juventusit, duke qenë jo vetëm më i miri në fushë për ekipin e ti
Simeone dhe Conte ultimatum 20 ditë për të vendosur për ofertën e Interit Inter ka vendosur për fatin e Stefano Piolit. Trajneri aktual i zikaltërve do të largohet në fund të sezonit, pasi nuk k
Strakosha në finalen e Kupës, ja si u vlerësua nga "Gazzeta dello Sport" Thomas Strakosha ka zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë në derbin ndaj Romës mbrëmë, ku dhe siguroi një biletën për në f
Hysaj shkëlqen ndaj Juves, ja nota që mori pas ndeshjes Elseid Hysaj po kalon një formë të jashtëzakonshme teksa mbrëmë në barazimin 1-1 ndaj Juventusit ishte një ndër më të mi
NOTAT/ "Gazzeta dello Sport" ngel Lilën, super Roshi (FOTO LAJM) Gazeta më e madhe sportive në Itali "Gazzeta dello Sport" ka dhënë vlerësimet për lojtarët që zbritën mbrëmë në fushë në
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për humbjen e Shqipërisë me Italinë (FOTO LAJM) Shqipëria humbi në ndeshjen me Italinë me rezultat 0.2. Mediat e huaja e kanë raportuar, pa përjashtuar edhe ndërprerjen
Gazetat italiane zbulojnë formacionet e Itali-Shqipëri (FOTO) Shqipëria ka kryer dje stërvitjen e fundit para ndeshjes së sotme ndaj Italisë. Mediat italiane kanë publikuar formacion
"Gazzeta dello Sport": Shqiptarët do të këndojnë sërish të dyja himnet FSHF ka pasur në dispozicion 2 mijë bileta për ndeshjen ndaj Italisë, nga të cilat 1200 janë shituar. Ndërkohë mediat it
Strakosha shkëlqen sërish, ja nota që mori nga mediat italiane Lazio mori një fitore tepër të rëndësishme në transfertë ndaj Bolonjës me rezultatin e pastër 0-2. Ka qenë një ndeshje m
Ditari i pabotuar i ushtarit italian: Nga bodelloja me bukuroshe ne Elbasan tek netët në "Tomorr" (FOTO LAJM) Një histori aq sa e pabesueshme eshte mjaft informuese se çfarë ndodhte në Shqipëri gjatë luftës së Dytës Boterore ka ar
Keisuke Honda refuzon Premier League dhe qendron tek Milani Ylli japonez Kisuke Honda do të vazhdojë të qendrojë tek Milani. Lajmi bëhet i ditur nga Gazzetta dello Sport, e cil