999 rezultate për

delegate

Lajçak mbledh shtetet e BE-së, ka plane të reja për dialogun Kosovë-Serbi Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak po i bën gati një vjet që nga emërimi i tij në këtë
Lincoln - Prishtina ende pezull, mbërrijnë delegatët e UEFA-s Delegatët e UEFA-s tashmë gjenden në ‘Victoria Stadium’, aty ku duhet të zhvillohet ndeshja mes Lincoln dhe FC Prishtinë
Dëshmi historike nga momenti i shpalljes së Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut Me rastin e 30-vjetorit të Deklaratës së 2 Korrikut, gazetari Nuhi Bytyçi ka ndarë momente të asaj kohe kur delegatët sh
"Një anëtar, një votë", PS zgjedh sot delegatët e Kongresit Ditën e sotme Partia Socialiste do të zgjedhë delegatët për Kongresin Zgjedhor. Sekretari i Partisë Socialiste dhe kr
Delegatët e FRESSH-it tentojnë të përçajnë studentët: Çfarë po ndodh tek protesta Një grup i të rinjve të FRESSH-it kanë marrë në dorë mikrofonat tek protesta e studentëve duke tentuar që të shfryjnë fu
Sot të gjithë shqiptarët festojnë 28 nëntorin Sot është një ditë festive për të gjithë shqiptarët pasi festohet shpallja e pavarësisë. Falë kësaj dite shqiptarët mund
Fino pranon humbjen dhe kundërshton mënyrën se si shkoi procesi i votimit Fino për mediat deklaroi se humbja nuk është një rezultat i papritur për të. Ai deklaroi se ai e kundërshton procesin si
Pas largimit të Gruevskit VMRO-DPMNE largon 16 delegatë VMRO-DPMNE ka konfirmuar se janë përjashtuar 16 delegatë nga Kongresi për arsye të ndryshme. “Një person është përjas
Sa deputetë të 2 Korrikut janë gjallë e sa kanë vdekur Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim një grup përfaqësuesish të delegatëve
Daçiç: Delegatët e 27 vendeve kundër pranimit të Kosovës në UNESCO Zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiç ka konfirmuar sot se Serbia ka dërguar zyrtarët e saj për të ushtruar presion nda
Trump zyrtarisht President i SHBA-ve, ja sa delegatë ka siguruar Donald Trump është zyrtarisht President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas votimit të delegatëve në Kolegj. Der
LSI sot voton për kryetarin e ri, Meta në garë me Spahiun dhe Rrokajn Lëvizja Socialiste për Integrim e kryesuar nga Ilir Meta gjatë ditë së sotme do votojë, për kryetarin e ri dhe delegatët
Zyrtare/ Shqipëri-Maqedoni riluhet sot, ja në cilën orë Sfida Shqipëri-Maqedoni do te rifillojë sot në mesditë. FSHF-ja kërkonte që ndeshja të luhej në orën 16:00, ndërsa pala
Blindohet Tirana, nis punimet Asambleja Parlamentare e NATO-s Asambleja Parlamentare e NATO-s do të mblidhet sot për herë të parë në Tiranë. Sikundër është bërë me dije edhe më herët
Trump fiton votat e nevojshme si kandidat republikan për zgjedhjet presidenciale Donald Trump këtë të enjte ka siguruar numrin e mjaftueshëm të delegatëve të nevojshëm për të siguruar nominimin republi
Donald Trump dhe Hillary Clinton më afër nominimit presidencial Demokratja, Hillary Clinton, dhe republikani, Donald Trump, janë shpallur fitues në zgjedhjet partiake në shtetin e Uash
Clinton e Trump triumfojnë në New York Donald Trump fitoi garën republikane në shtetin e New Jorkut. Megjithëse votat janë ende duke u numëruar, parashikohet q
Trump i bindur: Komplot republikan ndaj meje Kandidati amerikan për Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump, është i bindur se liderët e Partisë së tij Republikane nuk duan
Ukrainasit: Në kualifikime të Botërorit mund të luajmë me Kosovën Ukrainasit janë të vetëdijshëm se Kosova mund të bëhet pjesë e UEFA-s në Kongresin e 3 majit, që do të mbahet në Budapes
Dade kundër delegatëve që fishkëllyen Blushin, ja çfarë iu thotë (VIDEO) Arta Dade në një moment është rebeluar kundër delegatëve që fishkëllyen kur fjalën e mori Ben Blushi. Ajo u çua në kë