999 rezultate për

dekriminalizimit

"Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, kusht për avancimin e Shqipërisë drejt BE" Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjese në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndim
40 deputetë dhe 9 ministra s'kanë plotësuar formularin e dekriminalizimit 40 deputetë dhe 9 ministra nuk e kanë plotësuar formularin e dekriminalizimit. Këtë lajm e ka përcjellë zëdhënesja e Kom
Ja përballja Majko-Bylykbashi për skandalin me llogari të fshehta financiare Skandali i Panamasë duket se ka ngacmuar edhe politikën shqiptare, të cilët nuk hezitojnë edhe të japin komentet e tyre
Mjegull në zbatimin e Ligjit të Dekriminalizimit Arben LLALLA - Pas shumë presionesh nga SHBA dhe BE, Kuvendi i Shqipërisë me shtrëngim të fort votoj përfundimisht ligji
Arrihet marrëveshja për Dekriminalizimin Sot u arrit marrëveshja PS-PD për aktet e Ligjit të Dekriminalizimit. Këshilli i Mandateve është mbledhur për amendament
Ja çfarë thotë Fatmir Xhafaj për ligjin e dekriminalizimit Kryetari i Komisionit të Ligjeve dhe i atij për Reformën në Drejtësi Fatmir Xhafaj duke folur për dekriminalizimin tha s
Dekriminalizimi, PS pranon variantet e PD Pak minuta më parë ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Mandateve dhe të Rregullores, ku janë diskutuar aktet nënligjor
Vasili: Nuk ka kthim për zbatimin e ligjit të dekriminalizimit Sa i takon procesit të dekriminalizimit, për Petrit Vasilin nuk ka kthim pas. “Nuk ka asnjë kthim prapa për zbatimin e l
Ja formulari i dekriminalizmit (FOTO) Partia Socialiste për të gjitha mediat ka shpërndarë formularin e Dekriminalizimit. Fotot tregojnë modelin e formular
Deputetët nën kontroll, Garda në krye të detyrës Pas paralajmërimeve të opozitës për bllokim të Kuvendit, për të kundërshtuar rikthimin e Armando Prengës, Garda e Republ
PD kërkesë Kuvendit: Të enjten të kalojë dekriminalizimi Partia Demokratike i ka dërguar sot kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, një kërkesë për të vënë në zbatim ligjin e dekrimi
Basha: Rama përkrah kriminelët, sfidon SHBA-të Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pasi Rama ishte për një takim me bazën e PS-së në Kavajë. Bash
Meta: Reforma në drejtësi në rrugën e duhur Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” të Ylli Rakipit deklaroi se reforma në drejtësi ë
Kukan dhe Fleckenstein sot në Tiranë Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein vizitojnë sot kryeqytetin, për të vëzhguar nga afër zbatimin e ligjit të dekriminaliz
Dule: Ngërçi i reformës në drejtësi zgjidhet me zgjedhje të parakoshme Keu i PBDNJ-së, Vangjel Dule flet nga Dropulli për reformën në drejtësi, të cilën e konsideron një domosdoshmëri strateg
A do ti përjashtojnë PS e PD kriminelët e tyre?! Nga Dionis Xhafa - Muaji i parë i vitit 2016 pritet të nisë me beteja fjalësh mes pozitës dhe opozitës lidhur me
Kush janë kryebashkiakët që rrezikojnë nga dekriminalizimi Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi dhe kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu janë emrat më të lakuar se mund të largohen n
Meta: Ligji i dekriminalizimit do ti shërbejë të ardhmes Pas takimit të krerëve të mazhorancës, kreu i LSI-së, Ilir Meta, ka thënë se ligji i dekriminalizimit i miratuar një dit
Basha: Pakti i Ramës me krimin vazhdon, protesta deri në largimin e qeverisë Basha përshëndeti votimin e dekriminalizimit një ditë më parë në Kuvend dhe shprehu gatishmërinë e plotë të PD për zbati
SHBA përshëndet ligjin e dekriminalizimit: Largon kriminelët nga politika Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përshëndetur miratimin e ligjit të dekriminalizimit. Ambasada në fjal