999 rezultate për

dekriminalizimit

LISTA/Nga ndryshimi i emrit tek armët pa leje, ja veprat penale të 13 deputetëve të dekriminalizimit Zbardhen dënimet e deputetëve dhe kryebashkiakëve, të cilët kanë tentuar të fshehin dënimet e gjykatave në kuadër të lig
Përplasja prokurori-KQZ, Biba u shkruan letër krerëve të shtetit (FOTO LAJM) Debatet e fundit mes Prokurorisë dhe KQZ mbi hetimin nga ana e prokurorisë për proçesin e dekriminalizimit ka detyruar
Llalla kërkon shenjat e gishtave për 6 deputetë dhe 3 kryetarë bashkie Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Kuvendit të Shqipërisë, ku kërkon të marrë shenjat e gishtërin
Prokuroria hetim penal ndaj KQZ-s: Ka pranuar formularët e dekriminalizimit pas mbylljes së procesit Prokuroria e përgjithshme ditën e sotme me anë të një njoftimi të hapur për median ka bërë me dije 3 konkluzione, ku sip
Paloka: Rama i përulet Elvis Rroshit, e mban kryetar bashkie edhe pa mandat Deputeti i PD-së, Edi Paloka sot në një konferencë për mediat akuzoi kryeministrin Rama se ka shkelur ligjin e dekrimina
Basha: Rama po shkatërron dekriminalizim, dalja e Roshit me Ahmetajn, skandal politik Lulzim Basha, kreu i opozitës nëpërmjet një statusi në Facebook ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama për
DOSJA E PLOTË/ Zbulohet mashtrimi i drejtorit të Kuvendit me formularin e dekriminalizimit Është zbardhur e plotë kërkesa e Prokurorisë për të çuar në gjykim, ish-ambasadorin dhe drejtorin aktual të Shërbimeve d
Vasili reagon pas dëshmisë së Selamit: Në mbështetje të dekriminalizimit Pas akuzave ndaj deputetit të LSI-së, Shkëlqim Selami, një reagim ka ardhur nga Petrit Vasili. Ai është në mbështetje të
Dy deputetët e “kriminalizuar” shprehin habi: Akuzat janë qesharake, s'na kap ligji Prokuroria e Përgjithshme bëri me dije gjatë mesditës se do t’i kërkojë KQZ-së në zbatim të ligjit “Për garantimin e int
Nga "trafiku i qënieve njerëzore” tek “përdhunimi në grup”, akuzat që fshehen të zgjedhurit shqiptarë (FOTO LAJM) Prokuroria ka publikuar sot emrat e deputetëve Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami si edhe kryebashkiakut të Kavajës Elv
PD: Selami figuron i dënuar në Itali për trafik qëniesh njerëzore PD ka reaguar sot për deputetin Shkëlqim Selami, për të cilin është raportuar së fundmi se ka qenë i dënuar në Itali. Me
Projektligji i ri/ Kush dhunon gratë dhe fëmijët do mbahet në burg Në Kuvendin e Shqipërisë është depozituar një projektligj, i cili parashikon ashpërsimin e Kodit Penal sa i takon veprav
Basha: Zgjedhje të lira, pas Dekriminalizimit Kreu i PD, Lulzim Basha, në nje bashkëbisedim me drejtues të strukturave të kësaj force në Korçë, ka deklaruar se zbatim
Tritan Shehu: PD dhe Basha kontribuesit kryesorë Deputeti i PD, Tritan Shehu, ka përshëndetur arritjen e konsensusit për Reformën në Drejtësi, ndërsa thekson se një meri
Flet avokati i Roshit: S'ka asnjë provë për ta mbajtur të arrestuar Avokati i kryebashkiakut të Kavajës ka deklaruar se dosja ndaj klientit të tij nuk ka asnjë provë për ta mbajtur të arre
"Taulantit të Partisë nuk i mungojnë denoncimet dhe dëshmitë" Partia Demokratike është kundërpërgjigjur në kohë reale pas deklaratës së deputetit socalist Taulant Balla, ku i bëri th
Edhe zv/ministri i Brendshëm i dënuar 4 vjet për trafik makinash (FOTO LAJM) Ligji i Dekriminalizimit pritet që të nxjerrë të tjerë zyrtarë me të kaluar kriminale. Pas largimit të Elvis Rroshit
"Ja truket që po përdor Elvis Ervin Roshi për ti shpëtuar dekriminalizimit" (FOTO) Dokumenti i bërë publik dje nga kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi në rrjetin social Facebook nuk bind PD. Përmes I
Rama: "Hapën gropën e ranë vetë brenda" Pas reagimit të kreut të PD se Rama, penguesi kryesor i dekriminalizimit është kumbari i kriminelëve, një kundërpërgjigj
SHËNIM/ Çfarë nuk dinim që e mësuam tek formularët e dekriminalizimit? Nga Albeu.com Janë shoqëruar me një interes tepër të madh publikimet e formularëve të vetëdeklarimit në shërbim