999 rezultate për

dekriminalizimit

Cfarë e pret deputetin Jenisheri përvec humbjes së mandatit? Selami Jenisheri, i cili mori mandatin e deputetit të enjten e kaluar ndërkohë që është njëkohësisht edhe kryetari i pa
Vetëm pak ditë pasi mori mandatin e deputetit rrezikon ta humbasë, arsyeja? Pasi u betua këtë javë në Parlament, kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenisheri është një ndër
Shtohen "tradhtarët" e PD dhe LSI, 5 kandidatë gati për të marrë mandatin "Nuk ka për t'ju falur asnjëri, tradhtarë". Kështu u shpreh kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemad
78 punonjës të administratës me të shkuar kriminale bien në rrjetën e dekriminalizimit Nga 24 mijë persona të verifikuar për të kaluarën e tyre kriminale, në rrjetën e ligjit të dekriminalizimit kanë rënë 78
U prek nga ligji i dekriminalizimit, përjashtohet nga gara Altin Hazizaj Kandidati i shoqërisë civile, Altin Hazizaj, u përjashtua sot nga shorti i kandidatëve për KLGJ e KLP në nënkomisionin "
KQZ vendos sot mbi fatin e Rakipit dhe Rehovicës Ditën e sotme KQZ do të vendosë mbi mandatet e 2 deputetëve Gledjon Rehovica i LSI dhe Aqif Rakipi i PDIU-së. Sipas
KQZ vendos nesër “fatin” e dy deputetëve të dënuar në Itali Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë nesër (3 dhjetor) për mandatin e dy deputetëve Gledion Rehovica i LSI dhe A
E FUNDIT/ Marku shkarkon nga detyra prokuroren e dekriminalizimit Prokurorja Arta Maku ka bërë me dije se ka shkarkuar nga puna Rovena Gashin, drejtore e njësisë së dekriminalizimit dhe
Kërkesa për heqjen e mandateve, si u zbulua gjithçka nga shenjat e gishtave Prokuroria ka kërkuar heqjen e mandatit për dy deputetë në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Kërkesa e Prokurori
Shefi i ri i SHISH me dy emra, zbardhet formulari i dekriminalizimit Sot ka dhënë dorëheqjen Drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika. Mësohet se Kreu i ri i SHISH do
Akuzohet për krime në Itali, ç’ka deklaruar Rakipi në formularin e dekriminalizimit Ditën e sotme Partia Demokratike akuzoi deputetin e PDIU-së Aqif Rakipi për përfshirje kriminale në Itali dhe për këtë k
Deputetja e LSI kërcënon Spiropalin: Do të vijë radha edhe ty… Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka sulmuar sekretaren për Rininë në PS-së, njëherësh dhe zëdhënësja e Kryesisë për PS
Dorëzoi mandatin për t’i shpëtuar dekriminalizimit por Prenga do të kandidojë sërish… Armando Prenga ditën e djeshme ka dhënë dorëheqjen nga mandati i fituar në qarkun e Lezhës duke i mbyllur rrugën KQZ-së
LISTA/Nga ndryshimi i emrit tek armët pa leje, ja veprat penale të 13 deputetëve të dekriminalizimit Zbardhen dënimet e deputetëve dhe kryebashkiakëve, të cilët kanë tentuar të fshehin dënimet e gjykatave në kuadër të lig
Përplasja prokurori-KQZ, Biba u shkruan letër krerëve të shtetit (FOTO LAJM) Debatet e fundit mes Prokurorisë dhe KQZ mbi hetimin nga ana e prokurorisë për proçesin e dekriminalizimit ka detyruar
Llalla kërkon shenjat e gishtave për 6 deputetë dhe 3 kryetarë bashkie Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Kuvendit të Shqipërisë, ku kërkon të marrë shenjat e gishtërin
Prokuroria hetim penal ndaj KQZ-s: Ka pranuar formularët e dekriminalizimit pas mbylljes së procesit Prokuroria e përgjithshme ditën e sotme me anë të një njoftimi të hapur për median ka bërë me dije 3 konkluzione, ku sip
Paloka: Rama i përulet Elvis Rroshit, e mban kryetar bashkie edhe pa mandat Deputeti i PD-së, Edi Paloka sot në një konferencë për mediat akuzoi kryeministrin Rama se ka shkelur ligjin e dekrimina
Basha: Rama po shkatërron dekriminalizim, dalja e Roshit me Ahmetajn, skandal politik Lulzim Basha, kreu i opozitës nëpërmjet një statusi në Facebook ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama për
DOSJA E PLOTË/ Zbulohet mashtrimi i drejtorit të Kuvendit me formularin e dekriminalizimit Është zbardhur e plotë kërkesa e Prokurorisë për të çuar në gjykim, ish-ambasadorin dhe drejtorin aktual të Shërbimeve d