999 rezultate për

dekriminalizimin

PD përsërit thirrjen: Maxhoranca të firmosë marrëveshjen për dekriminalizimin Partia Demokratike doli sot për të rikërkuar nënshkrimin e marrëveshje politike që do të mundësonte mosgarimin në zgjedh
SHBA përshëndet vendimin e PD, reagon kandidati i tërhequr i Këlcyrës Pas vendimit të PD për të tërhequr kandidatin e saj në Këlcyrë, Gentian Muhameti, një reagim ka ardhur nga Ambasada Amer
Bylykbashi:Të inkriminuarit s'mund të kandidojnë në 21 Qershor Sot deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka dorëzuar në Kuvend projektligjin e opozitës për dekriminalizimin e politikës. “
Vokshi merr mbështetje për dekriminalizimin në forumin e grave të PPE Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi, mori pjesë në Forumin e Grave deputete të Partive Pop
PD: Rama dhe Meta bllokojnë dekriminalizimin Partia Demokratike, me anë të deputetit Oerd Bylykbashi deklaron se prej tre javësh Rama dhe Meta mbajnë të bllokuar pro
PD: Zvarritja e dekriminalizimit, ngre dyshime për vullnetin e mazhorancës Shtyrjen e planifikuar për sot të mbledhjes së Komisionit për Dekriminalizimin, deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Byl
Basha: Gati platforma për dekriminalizimin (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në takim z.Johannes Hahn, Komisionerin për Politikat Europiane të Fq
Deputetët e PD prezantojnë versionin e tyre për dekriminalizimin Partia Demokratike ka prezantuar sot versionin e saj për dekriminalizimin e institucioneve publike. Në një deklaratë për
Dekriminalizimi, Balla apel opozitës për propozimet Deputeti socialist Taulant Balla, në lidhje me dekriminalizimin e politikës ka kërkuar që opozita të paraqesë propozimet
Qeveria dekriminalizon shpifjen Marrëveshja për dekriminalizimin e shpifjes dhe fyerjes, të arritur muaj më parë mes Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonis