999 rezultate për

dekriminalizimin

Basha: Hap i madh me dekriminalizimin, po i heqim njollën më të madhe në këto 25 vjet Basha ka përshëndetur marrëveshjen për dekriminalizimin e politikës. Përmes një reagimi në faqen e tij në Facebook, Bash
Braho: Arritëm konsensusin për dekriminalizimin Spartak Braho është shprehur se kanë arritur konsensusin për ligjin për dekriminalizimin me PD. "Konsensusi u arrit për
Basha: Aksion popullor nëse mazhoranca nuk reflekton Pas takimit të mbajtur me ambasadorin amerikan Donald Lu, Basha tha se do të ketë një aksion masiv popullor, nëse mazhor
Basha me Fleckenstein: Mazhoranca s’ka vullnet për dekriminalizimin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot Raportuesin për Shqipërinë pranë Parlamentit Europian, Knut Fle
Ruçi: Jemi për miratimin e ligjit për dekriminalizimin Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, pas takimit të mbajtur me kryeministrin Edi Rama, kryetarin e Parlament
Dekriminalizimi, Bylykbashi letër Kuvendit Partia Demokratike përmes kryetar i komisionit për dekriminalizimin, Oerd Bylykbashit i është drejtuar për herë të dytë
Qeveria pranon kërkesën e opozitës për shenjat e gishtërinjve Sa i përket dekriminalizimit, në shumicë është pranuar kërkesa e PD për shenjat e gishtave. "Shumica ka pranuar kërkesën
PD arrin një tjetër “fitore” në negociatat për dekriminalizimin Është e qartë që maxhoranca dhe opozita po shkojnë drejt një marrëveshjeje të përbashkët për ndryshimet ligjore që do të
PD: Rama ka bllokuar dekriminalizimin, Veliaj e Dako ndajnë pushtetin me banditë Deputeti i PD, Gerti Bogdani, në një konferencë për shtyp ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka bllokuar dekriminalizi
PS e PD larg paktit për dekriminalizimin Partia Socialiste dhe Partia Demokratike po negociojnë për të përafruar draftet e tyre për dekriminalizimin e Parlamenti
Apeli i Bashës pas takimit me Lu: Dekriminalizimin e bëjmë dhe me popullin Pas një takimi të mbajtur mes Bashës dhe ambasadorit amerikan Lu, kreu i PD u shpreh se nëse nuk ka vullnet politik, dek
Braho: Drogë kanë përdorur si nga ju edhe nga ne Duke folur në Komisionin e Posaçëm për Dekriminalizimin, deputeti socialist Spartak Braho ka pranuar faktin se ka shumë
Basha nga Brukseli: PE në unison "dekriminalizimi urgjencë kombëtare" Kreu i opozitës Lulzim Basha, nga Brukseli ku po merr pjesë në seancen degjimore në Parlamentin Europian për zgjedhjet e
Paloka: Mazhoranca s’ka vullnet për dekriminalizimin Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe mazhorancën, për mungesë vullneti për të miratuar projektligjin për
Basha: Tahiri, kumbari i narkotrafikut në jug të vendit Në vazhdën e akuzave për bandat e narkotrafikut, Basha e ka cilësuar Tahirin si kumbar ndërsa duke i'u referuar aksionit
Rama: Nuk pranoj afatet e opozitës për dekriminalizimin Kryeministri Edi Rama, duke i'u përgjigjur Bashës në intervistën “5 pyetjet nga Babaramo”, ka thënë se nuk pranon afate
Basha: Dorëheqja e Ndokës si pasojë e nismës për dekriminalizimin Kreu i PD, Lulzim Basha, e ka konsideruar dorëheqjen e deputetit socialist, Arben Ndoka, si një sukses të parakohshëm po
Konferenca e Kryetarëve nuk miraton kalendarin 3 javor të punimeve Për shkak të kërkesës së PD e cila ka kërkuar futjen në kalendar të projektligjit për dekriminalizimin, sot nuk është mi
PD dorëzon në Kuvend ligjin për dekriminalizimin Ditën e sotme, PD ka depozituar në Kuvendin e Shqipërisë projektligjin për dekriminalizimin. Në reagimin e radhës, Oerd
PD prezanton “dekriminalizimin” Me anë të një deklarate për mediat, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi prezantoi platformën e PD për dekriminalizimin. Ai