999 rezultate për

deficit

2 miliardë e 166 milionë euro, deficiti tregtar Shkëmbimet tregtare të Kosovës me vendet e tjera kanë shënuar një rekord të ri gjatë vitit 2011. Një rekord që është neg
Obama çon në Kongres projekt/buxhetin Presidenti amerikan Barack Obama pritet të dërgojë sot në Kongres projekt-buxhetin federal për vitin 2013, një dokument
Deficiti buxhetor, BE: Nëse hungaria nuk merr masa, ndëshkohet Komisioni Evropian ka kërcënuar me masa ndëshkuese ndaj Hungarisë nëse Budapesti nuk do të ndërmarrë hapa për të mbajtur
Studentët të drejtohen te profesionet deficitare Universitetet shtetërore, por edhe ato private, së shpejti mund të rishikojnë drejtimet dhe programet studimore. Mini
Shpenzimet e autostratradës sollën deficit buxhetor Rritja e shpenzimeve për financimin e Autostradës dhe rritja e pagave ka bërë që shpenzimet për vitin 2012 të shkaktojnë
Më pak deficit tregtar në eurozonë Eurozona në muajin gusht ka shënuar deficit të jashtëm tregtar prej 3,4 miliardë euro, që paraqet një përmirësim të duks
Qeveria shton shpenzimet me 70 milion euro Ligji i buxhetit i miratuar në mars të këtij viti ndryshon sa u përket shpenzimeve në krahasim me dokumentin ku janë par
Biden fle gjumë gjatë fjalimit të Obamës (VIDEO) Gjatë fjalimit për reduktimin e deficitit buxhetor, të mbajtur dje nga presidenti Barack Obama në Universitetin George
Trade deficit is decreased in Albania Alma Mezini, the foreign trade specialist at the Institute of Statistics announced that on February has been an increase
Ulet deficiti tregtar Alma Mezini specialiste e tregtisë me jashtë pranë INSTAT deklaroi se për muajin shkurt ka pasur një rritje të eksportev
Pr/buxheti 2011, zbulohen amendamentet Malaj-Harasani Zbardhet përmbajtja e amendamenteve të buxhetit të shtetit që janë hartuar nga deputetët socialistë Arben Malaj dhe Andi
Defiçit rekord në Britaninë e Madhe Defiçiti publik në Britani ka shënuar sot rekord, ndërkohë që qeveria po përgatitet të shpallë shkurtimet masive për të
Gjermani, defiçiti më i ulët se sa pritej Sekretari i Shtetit për Financat, Jerg Asmussen tha se rritja ekonomike në Gjermani ndikon pozitivisht në financat e sht
Shkelja e kritereve të defiçitit buxhetor, ndëshkim me gjobë Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian, të cilat shkelin kriteret e defiçitit buxhetor, duke e tejkaluar atë, do të ndësh
Bie deficiti tregtar në SHBA Deficiti tregtar i SHBA-ve u zvogëlua deri 42.8 miliardë dollarë në korrik, që paraqet rënie prej 14 për qind në krahasi
Ulet gati me 40% deficiti buxhetor i Greqise Greqia në pjesën e parë të këtij viti ka reduktuar deficitin buxhetor për 39.7 për qi
Komunat gjermane me deficit 15 miliarde euro Komunat gjermane gjenden para deficitit dhe krizës më të lartë buxhetore prej ribashkimit të ve
Greqia ka nje deficit buxhetor prej 440 miliarde dollaresh Një tjetër agjenci e ka ulur vlerësimin për borxhin e qeverisë greke. Agjencia “MoodyR
Deficiti buxhetor i Greqise, mund te arrije ne 12.4% Ekonomia greke vazhdon të përkeqësohet ndërkohë që deficiti rritet vazhdimisht dhe pritet
Deficiti buxhetor i SHBA-ve, 1.400 miliarde dollare Deficiti i buxhetit amerikan për vitin fiskal 2009, që përfundon në 30 shtator, kap shumën prej