E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

deficit

Deficiti i buxhetit arrin 233 milion euro në Maqedoni Ministria e Financave bën të ditur që brenda shtatë muajve të parë të 2013 buxheti i Maqedonisë ka pësuar një deficit pr
Bode: Realizim i të ardhurave 94% Ministri i Financav Ritvan Bode përmes një kënfernce për mediat njoftoi sot se gjatë këtij viti realizimi i të ardhurave
PS: Qeveria në ikje ka ezauruar 90 % të deficitit buxhetor Partia Socialiste reagoi ndaj deklaratës së kryeministrit Berisha në lidhje me situatën ekonomike në vend. Në një konfer
Deficiti buxhetor shkon në 200 milionë euro Në pesë muajt e parë të këtij viti deficiti buxhetor ka kapur vlerën 200 milionë euro. Ekonomistët kanë theksuar se në p
Për muajin prill, defiçiti tregtar rritet me 10 % Ndonëse eksportet dhe importet janë rritur për muajin prill, raporti mes tyre e ka thelluar deficitin tregtar, duke e rr
Boshatisja e arkës, Bode: Akuzat e opozitës të pabaza Ministri i Financave, Ridvan Bode reagoi sot ndaj akuzave të Partisë Socialiste se, qeveria e ka "boshatisur" arkën e sh
Të pasurit nuk pagujanë në Greqi Pavarësisht se vëren progres në financat e shtetit grek, Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkoi Athinës më shumë rezultate
224 ‘yjet’ më të paguar në Qeveri Qeveria e Kosovës po tregohet bujare me punonjësit e vet. 224 prej tyre vlerësohen si kuadro shumë të nevojshëm dhe të c
Thellohet defiçiti tregtar Mallrat “Made in Albania” kanë regjistruar një rritje me 4.4 përqind në krahasim me muajin shkurt të një viti më parë. S
TOPI: Vëmendja e qeverisë ndaj buqësisë është deficitare. Fryma e Re Demokratike në kuadër të paraqitjes dhe debatit mbi programin e saj politik, diskutoi sot me grupet e interes
Makraduli premton bursa për zanatet defiçitare Kandidati i LSDM-së për Shkupin, Jani Makraduli zhvilloi ditën e sotme një takim me zanatçinjtë e Çarshisë së Vjetër. Kë
Rritet deficiti tregtar, ulen importet dhe eksportet Eksportet kanë shënuar një rënie krahasuar me muajin korrik, në shifrën e 12.7 përqind, ku u eksportuan 17 miliardë lek
Rritja e çmimit për të mbuluar deficitin Lidhja Demokratike e Kosovës ka pritur me shqetësim vendimin për shtrenjtimin e rrymës. Shpenzimi i energjisë elektrike
Sistemi i sigurimeve i brishtë dhe me deficite Ministri i Financave, Ridvan Bode ka ripërsëritur qëndrimin e qeverisë për një rritje të pensioneve ndonëse ka pranuar s
BSH: Ulet deficiti buxhetor Ekonomia shqiptare ka vijuar të ruajë të njëjtat parametra të stabilitetit makro-ekonomik gjatë tre mujorit të këtij vit
Deficiti tregtar në nivele të larta Deficiti tregtar vazhdon të mbetet i lartë për vendin tonë ku për muajin mars ai ka arritur në nivelin e 24 përqind. Sip
Sarkozy dhe Hollande, debat për shpenzimet publike Në javën e fundit të fushatës përpara raundit të parë të votimeve, dy kandidatët kryesorë të zgjedhjeve presidenciale në
Sarkozy: Reformat shpëtuan Francën Presidenti francez, Nicolas Sarkozy në një intervistë për radio France Info deklaroi se reforma e tij të polemizuara të
Draghi: Kriza e Eurozonës po merr fund Kreu i Bankës Qendrore Evropiane Mario Draghi shprehet optimist në lidhje me ekonominë europiane duke pohuar se situata
Japoni, rekord në deficitin tregëtar Edhe Japonia po përballet me efektet një krizë financiare ndërsa raportohet një defiçit rekord të shkaktuar nga rritja e