999 rezultate për

decanit

Pronat e Manastirit, shoqëria civile tubim në Deçan Organizatat e shoqërisë civile të përkrahura nga subjektet politike mbajtën sot një tubim në qytetin e Deçanit. Këshilli
Shqiptarë dhe serb, zihen sërish për Manastirin e Deçanit Rreth 20 veta kanë protestuar të premten paradite në mënyrë paqësore, para Manastirit të Deçanit, ndërsa janë ndaluar ng
Përfundon pa incidente protesta e Deçanit Ka përfunduar pa incidente protesta e disa qytetarëve kundër vendimit që Manastirit t’i jepen në pronësi 23 hektarë tokë
Berisha dhe vizita e tij në Kosovë (FOTO-LAJM) Kryeministri Berisha vizitoi një ditë më parë Kosovën, në kuadrin e kremtimeve të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipëri
Berisha në Kosovë, nderohet me titullin "Qytetar Nderi" i Deçanit Pas qytetit të Gjakovës, kryeministri Berisha ka vizituar edhe Deçanin ku ka marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të bu
Berisha në Kosovë, nderohet me titullin "Qytetar Nderi" i Deçanit Në kuadër të kremtimeve të 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, organizuar në të gjitha trevat shqiptare, kryemini
Halbauer në Deçan: Nuk do të tolerohet dhuna në veri Komandanti i KFOR-it Volker Halbauer është takuar sot me zyrtarë të Komunës së Deçanit ku ka biseduar për gjendjen e sig
Sërish zjarre në bjeshkët e Deçanit Që nga orët e para të mëngjesit në disa pjesë të bjeshkëve të Deçanit serish janë kapluar nga zjarret, ka bërë të ditur
Vendoset gurë-themeli i hidrocentralit të Belajës dhe atij të Deçanit Është vënë gurë-themeli i hidrocentralit të Belajës dhe atij të Deçanit. Me këto dy hidrocentrale me kapacitete fillesta
Zyrtarë të Manastirit të Deçanit aplikojnë për shtetësi të Kosovës Personeli i Manastirit të Deçanit ditën e enjte ka pranuar Republikën e Kosovës duke aplikuar për dokumente të shtetësis
Britania kundër zgjedhjeve serbe në Kosovë “Jemi plotësisht kundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale serbe në Kosovë”, deklaroi ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cli
Boris Tadic mesazhe “paqësore” për Vetëvendosjen Është mysafiri kryesor në liturgjinë e krishtlindjeve ortodokse që po mbahet në Manastirin e Deçanit. Paraprakisht këtu
Protestuesit bllokojnë ambasadorin rus dhe peshkopin Ambasadori i Rusisë në Beograd, Аleksander Konuzin dhe peshkopi i Lipjnait Jovan, për shkak të bllokadës nga prote
Manastiri i Deçanit bojkoton zgjedhjet Monitoruesi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme “Demokracia në veprim”, në Pejë, ka bërë të ditur se personeli i Manastirit
Tadic po qendron ne Manastirin e Decanit Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç, po qëndron për një vizitë në Kosovë, sikur
Tadic vizitoi manastirin e Decanit Presidenti i Serbisë Boris Tadiq nuk ka respektuar thirrjen e institucioneve të Kosovës që të m