999 rezultate për

decanit

Policia: Të arrestuarit në Deçan nuk planifikonin sulm terrorist Policia e Kosovës ka mohuar se personat e arrestuar në rrugën e Manastirit të Deçanit, kishin në plan ndonjë sulm terror
Katër të arrestuar te Manastiri i Deçanit, ja si i quan prifti serb (FOTO LAJM) Policia e Kosovës konfirmon se ka arrestuar katër persona në afërsi të Manastirit të Deçanit për armëmbajtje pa leje. Z
Aksident i rëndë në Pejë, ja dy viktimat (FOTO LAJM) Valon Dukaj e Agim Tolaj, nga fshati Drenoc komuna e Deçanit, kanë humbur jetën sot në Pejë si pasojë e një aksidenti në
Haradinaj dhe Selmanaj nderojnë vëllezërit Gërvalla (FOTO LAJM) Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj dhe kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur lule tek v
Kryetari i Deçanit kërkon zbardhjen e vrasjes së 24-vjeçares (FOTO LAJM) Kryetari i komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, pas vdekjes misterioze të 24-vjeçares nga Strellci i Ulët, Donjeta Pajazi
I moshuari nga Carrabregu i Deçanit poezi për Ibrahim Rugovën (VIDEO) Dervish Dautaj, një i moshuar nga fshati Carrabreg i Deçanit, ka shkruar një poezi kushtuar ish-Presidentit të Kosovës,
Kushtetuesja bllokon tokat rreth Manastirit të Deçanit Ati Sava Janjiq ka arritur të bllokojë bartjen e 25 hektarëve tokë kontestuese në Deçan në pronësi të shtetit deri më 29
Thirrja e Irinej: Serbë, kthehuni në Kosovë ​Patriarku serb Irinej u ka bërë thirrje të gjithë ish-banorëve të Kosovës të kthehen në shtëpitë e tyre. "E di
Historianët e Deçanit kërkojnë pranimin e Kosovës në UNESCO Nëpërmjet një komunikate Dega e Lidhjes së Historianëve të Kosovës në Deçan “Ali Hadri” ka kërkuar që Asambleja e Përgji
"Shqiponjat e Medvegjës" homazhe te dëshmorët e Kosovës (FOTO LAJM) Anëtarët e Shoqatës Kulturore e Artistike "Shqiponjat e Medvegjes" kanë bërë homazhe te busti i Zahir Pajazitit në Prish
Deçani në zi, ja dy të rinjtë që humbën jetën në aksident (FOTO LAJM) Në aksidentin e sotëm në rrugën magjistrale Deçan-Pejë, midis fshatit Dranoc dhe Prejlep, i ka marrë jetën dy të rinjve
"Sinqeriteti" i tepruar i presidentes, foto para shkollës që po i bie tavani (FOTO) Presidentja Atifete Jahjaga ishte sot pjesë e manifestimit për 100-vjetorin e shkollës shqipe në trevën e Deçanit, i org
Nuk ka radikalizim në Deçan dhe Gjakovë Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, gjatë ditës së sotme ka vizituar komunën e Deçanit dhe Gjakovës, njofton
Këtu do të prehet Komandant Begu (FOTO LAJM) Gjithçka gati për ti dhënë lamtumirën e fundit Beg Rizajt, i njohur si Komandant Begu. Pas rreth 30 minutash pritet të n
Sot bëhet varrimi i Beg Rizajt Beg Rizaj, i cili u humbi jetën në konfliktin e fundit në Kumanovë, do të varroset sot në Gllogjan të Deçanit. Kështu u
Ceremonia e varrimit të Beg Rizajt, ja axhenda e plotë Varrimi i Beg Rizajt në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan të Deçanit, është konfirmuar edhe nga Kë
Nesër varrimi i Beg Rizajt në Kompleksin Memorial në Gllogjan Beg Rizaj, një prej të rënëve në luftimet e Kumanovës, do të varroset nesër në Kompleksin Memorial në Gllogjan të Deçani
VV-ja nuk pajtohet me dërgimin e Dardan Molliqaj në Gjykatën e Deçanit Lëvizja Vetëvendosje në një njoftim për mediat shpreh mospajtimin e dërgimit të sekretarit të saj organizativ, Dardan Mo
Jahjaga dhe Mustafa sot në Manastirin e Deçanit Zyra e Presidencës ka njoftuar se presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa sot do të vizitojnë Manastir
Rexhepi: 3 të mitur shkruan grafitet në Manastirin e Deçanit Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, në një prononcim për RTK, kanalin në gjuhën serbe ka deklaruar se grafit