999 rezultate për

decanit

Kryekomunari i Deçanit kërkon t'i zbardhë faqen Haradinajt: Vëllezërit Rizaj u konfliktuan mes veti Bashkim Ramosaj, Kryetar i Deçanit, ka thënë se Ramush Haradinaj s’ka pasur kurrfarë problemesh me vëllain e Beg Rizajt,
Lekaj: Nuk tërhiqemi nga rruga, manastiri të mos ketë kokën e Beogradit Ministria e Infrastrukturës në bashkëpunim me komunën e Deçanit më 24 prill të këtij viti, kishin mbajtur ceremoninë e i
Policia arreston 10 persona për vjedhje në Deçan Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona të dyshuar për vjedhje, kryesisht të rënda dhe vjedhje të ndodhura në sht
Sot kundërshtarët i urojnë postin kryetarit të Deçanit Është praktikë e rrallë në vend, kur humbësi i zgjedhjeve për kryetar komune uron kundër kandidatin. Edhe më e rrallë
Deputeti i LDK-së fton prokurorinë ta hetojë ministrin e Haradinajt Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, thotë se personi i cili ka rrahur dhe maltretuar studentët e Deçanit sot është njeriu k
Lëkundje tërmeti në Pejë e Deçan Qyteti i Pejës dhe ai i Deçanit janë goditur nga një termet pak minuta më parë. Tërmeti është ndjerë edhe në fshatrat
Viktimat në aksidentin e Deçanit janë babë e bijë Dy persona kanë vdekur dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur në o
Ky është kandidati i Nismës për komunën e Deçanit Ish-nënkryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, Shkodran Imeraj është zyrtarisht kandida
Dorëhiqet kryetari i komunës së Deçanit Rasim Selmanaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të komunës së Deçanit. Selmanaj po ashtu përmes një shkrimi
Tre projekte ndërkufitare inagurohen sot në Gjakovë, Deçan e Junik Përfaqësues të Zyrës së BE-së në Kosovë bashku me autoritetet lokale të Komunës së Gjakovës, Deçanit dhe Junikut inaugur
19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit, pa gjeneral Haradinajn Në qytetin e Deçanit u shënua 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit. Pikërisht në këtë zonë u shënua fillimi i luftës front
Bogoljub Karic: Haradinaj shpëtoi Patriarkanën e Pejës e Manastirin e Deçanit Biznesmeni serb i lindur në Pejë, Bogoljub Karic i ka lënë meritat kryesore Ramush Haradinajt se në vitin 2004 s’kishte
Daut Haradinaj kandidon për kryetar të komunës së Deçanit Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për të ardhmen e tij politike. Ai k
Haradinaj: Ta ruajmë Kosovën se shtet rezervë nuk kemi Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ditën e sotme gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët e De
Vrasje e dyfishtë në Deçan Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Komunën e Deçanit, pasi kanë mbetur të vrarë dy persona. Bëhet me
Komuna e Deçanit e bekuar me ujin që bën mrekullira "Gushavc", është një burim i cili gjendet në bjeshkët e Deçanit, uji i të cilit shëron dhe përmirëson shumë sëmundje të
Në Deçan protestohet me 16 qershor Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan po vazhdon edhe më tej përpjekjet për tërheqjen e nënshkrimit
Haradinaj: Manastiri i Deçanit të distancohet nga dhuratat dhe regjimi i Milloshevicit Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka deklaruar se Manastirit të Deçanit nuk i duhen dhjetëra hektarë tokë që nuk janë pr
Selmanaj: Tradhti vendimi i Kushtetueses për manastirin e Deçanit Lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për vlerësimin e kushtetutshmërisë së dy vendimeve të 12 qershorit
Një muaj paraburgim për të arrestuarit pranë Manastirit të Deçanit Gjykata Themelore në Pejë ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për katër personat që të shtunën janë ndaluar n