999 rezultate për

debatit

Vret shokun në ditëlindje pas debatit për Messin dhe Ronaldon Një histori e pabesueshme ka ndodhur në Mumbai të Indisë. Një burrë 34 vjeçar është vrarë nga shoku i tij pas debatit të
Koha e relaksit për deputetët, foto e video gjatë debatit në Kuvend (VIDEO) Kuvendi në të shumtën e rasteve gëlon nga akuzat dhe kundër-akuzat, por nga ana tjetër e medaljes, nuk mungojnë edhe arg
SHËNIM/ VIP-at nuk bëjnë krime në Shqipëri Albeu.com Gjykata e Apelit të Tiranës zhveshi sot nga të gjitha akuzat ish-Guvernatorin Ardian Fullani pas skand
Apeli i hapur i Hoffman: Azilkërkuesit i lini jashtë debatit partiak Teksa ka qënë i pranishëm në Komisionin e Jashtëm parlamentar, ambasadori gjerman Helmut Hoffman, ka kërkuar që të lihet
Koha për tu tallur pas debatit Rama-Berisha (FOTO LAJM) Dukej si e pabesueshme sesi Rama dhe Berisha qëndronin pranë njëri-tjetrit në Kuvend, por më mbresëlënëse ishin batutat
Genc Ruli braktis mbledhjen e grupit PD pas debatit me Bashën Analiza e bërë nga Partia Demokratike për rezultatet e zgjedhjeve të 21 qershorit, ka ngjallur debate sot në mbledhjen e
Gjinushi largohet nga mbledhja e KQZ pas debatit me Gjoncaj Kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi, ka braktisur mbledhjen e KQZ teksa po diskutohej ankimimi i bërë prej partisë që drejto
SÇE promovoi ciklin e debatit me studentë YJET e BE-së Sekretariati për Çështje Evropiane me qëllim të promovimit të debatit dhe diskutimit si mënyrë demokratike për tejkalimi
KOMENT/ Refuzimi taktik i debatit publik me Veliajn Nga Albeu- Erion Veliaj e ka sfiduar Halim Kosovën në një debat publik për Tiranën në kuadër të fushatës elektora
Ja momentet e debatit të ashpër Guardiola-Muller (VIDEO) Ishte ndoshta nata më e keqe që ka përjetuar Pep Guardiola gjatë aventurës së tij te Bayern Munchen. Ai e pa ekipin e ti
Polici dhe motoçiklisti rrihen në mes të rrugës (VIDEO) Një dyluftim mes një motoçiklisti dhe një oficeri policie ka habitur kalimtarët e rastit në një nga rrugët e Mexico City
KOMENT/ Një histori alternative e debatit të drejtoreshës së kumarit dhe Xhafës në Kuvend Debati i djeshën në Kuvend mes drejtoreshës së Njësisë së Mbikëqyrjes së Lojerave të Fatit dhe Fatmir Xhafës ka nxjerrë
Gjuriç "i jep flakë" debatit: Cinike dhe të papërgjegjshme deklaratat e Prishtinës I ashtëquajturi drejtor për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç është shprehur se deklaratat e Prishtinës zyrtar
Ja si e pret Gruevski 13-vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit Më 13 gusht shënohet 13-vjetori i Marrëveshjes së Ohrit. Kryeministri Nikola Gruevski vazhdon ta "injorojë" përvjetor
Ekipi 1" i Sami Frashërit fiton garë e debatit, "Dardania" Kuizin e Diturisë Gjatë ditës së sotme u zhvilluan nga Komuna e Prishtinës finalja e garave në debat të formatit "Carl Popper" për shkolla
Parlamenti Evropian miratoi sot Rezolutën për Maqedoninë Ashtu siç ishte paralajmëruar Parlamenti Evropian ka miratuar sot Rezolutën për Maqedoninë. Pas debatit të djeshëm për p
Kryesia e Kuvendit shqyrton sot kërkesën e debatit për UP Kryesia e Kuvendit të Kosovës pritet të marrë sot vendim rreth debatit parlamentar lidhur me zhvillimet e fundit në Univ
TV-të dhe Radiot, Qeveria pranon uljen e gjobave Se sa do të jenë gjobat për radiodifuzerët me dy projektligjet e reja që rregullojnë fushën e medias, do të bëhet e ditu
Miratohet rezoluta për krimet e luftës Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën lidhur me hetimin dhe gjykimin e krimeve të luftës, rolin e EULEX-it, Qeverisë
Seancë për vetëqeverisje lokale Për vetëqeverisjen lokale do të zhvilohet një seancë ditën e sotme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Në rend