999 rezultate për

davutoglu

Davutoglu flet për marrëdhëniet me Serbinë Ministri i Jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu, ka deklaruar se i jep rëndësi marrëdhënieve të Turqisë me Serbinë. Ai po
Hoxhaj: Bashkepunimi rajonal kyç për Ballkanin Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jas
Nishani falenderon Davutoglu për ndihmën që Turqia i ka dhënë Kosovës (FOTO-LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shprehu sot vlerësimin dhe mirënjohjen në emër të popullit shqiptar dhe tijin per
Rama -Davutoglu: Partneritet strategjik, këshilltarë turq në disa fusha Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot mbështetjen e vazhdueshme që Turqia i ka dhënë Shqipërisë. Gjatë një takimi me minist
Turqi-Shqipëri, bashkëpunim në një nivel të ri Ministri i Jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu u shpreh sot se gjendet në Shqipëri për hartimin e dokumentit të partnerit
Turqia mbështet përfshirjen e Kosovës në projektin e TAP Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë qëndrimit në Nju Jork, ka zhvilluar sot një ta
MPJ dënon sulmet në Turqi Ministria e Jashtme e Shqipërisë dënon fuqishëm sulmet vdekjeprurëse të ndodhura një ditë më parë në qytetin Reyhanli të
Turqia nuk pranon kthimin e eshtrave të Sami Frashërit: Ai është thesari ynë Ministri i Jashtëm turk Ahmet Davutollu ka refuzuar kërkesën e Shqipërisë për të kthyer eshtrat e Sami Frashërit në Shqi
Emri, Avramopulos takohet me Joe Biden Ministri grek i Punëve të Jashtme, Dhimitris Avramopulos prej sot do të marrë pjesë në konferencën vjetore për siguri në
Davutoglu, doktor nderi në "Shën Kirili dhe Metodi" Universiteti "Shën Kirili dhe Metodi" gjatë ditës së sotme në një seancë solemne të Senatit të Universitetit do ti dorëz
Populli shqiptar dhe ai turk kanë mbështetur gjithnjë njëri-tjetrin Në kuadrin e vizitës së tij në Stamboll ku po merr pjesë në Konferencën me temë: "Ballkani nga Lufta në Paqe", ministri
Ankaraja paralajmëron Sirinë Ankaraja do t’i përgjigjet pa hezitim Sirisë në qoftë se do të shkelë sërish kufirin mes dy vendeve. Ky ka qenë paralajm
Davutoglu: Kemi patur 28 kryeministra shqiptarë Ministri i Jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu ka deklaruar se Perandoria Osmane ka patur 28 kryeministra me origjinë shq
Davutoglu: Krenar për aleancën me Shqipërinë Me titullin "ndjehemi krenarë për aleancën me Shqipërinë" prej sot është në treg numri i ri i revistës mbarëkombëtare "S
Tahiri-Davutoglu, diskutime për thellimin e bashkëpunimit Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, e cila po qëndron në vizitë zyrtare në Republikën e Turqisë, ka zhvilluar takime me
Davutoglu: Situata në Siri si Srebrenica dhe Sarajeva Në një takim me ministrin e jashtëm të Italiësë Giulio Terzi, homologu i tij turk Ahmet Davutoglu e ka krahasur situatën
“Genocidi” armen, Davutoglu kërcënon Francën Ministri i jashtëm turk, Ahmed Davutoglu thotë se vendi i tij do të zbatojë një varg masash të reja kundër Francës, nëse
Davutoglu debaton me ministrin gjerman: Nuk ka terrorozëm islamik Ministri i jashtëm turk Ahmet Davutoglu, i cili ndodhet në Gjermani për një vizitë pesë ditore, e ndërpreu fjalën e mini
Tadic to meet with Turkish FM Serbia’s President Boris Tadić will meet with Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu in Belgrade, the president’s
Erdogan, akuza për terrorizëm fondacioneve gjermane Gjatë kthimit të tij nga Maqedonia, kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan ka akuzuar disa nga organizatat gjermane si fi