999 rezultate për

davutoglu

Plas në Turqi, ish-kryeministri besnik del kundër Erdoganit Teksa partia e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon të vuajë për humbjet politike e ekonomike pasi nuk arriti t
Ahmet Davutoglu niset drejt Shkupit, ja axhenda e tij Ish-kryeministri i Republikës së Turqisë dhe deputeti në parlamentin Turk nga partia e AK-së i zgjedhur nga qyteti i Kon
Ahmet Davutoglu nesër viziton Maqedoninë Ish-kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, nesër do të vizitojë Maqedoninë. Davutoglu do të takohet me presidentin Gjo
Flet kryeministri turk: Pa ndërhyrjen e NATO-s, Kosova do të bëhej si Aleppo "Kosova dhe Bosnja e Hercegoveina do të ishin si qyteti sirian Aleppo, nëse NATO-ja nuk do të ndërhynte", ka thënë sor i
Mediat ndërkombëtare: Nga e ka krijuar pasurinë Erdogani? Mediat ndërkombëtare i kanë kushtuar një hapësirë të veçantë faktit se kryeministri në detyrë i Turqisë Ahmet Dovotogluu
Kryeministri turk jep dorëheqje Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje. Gjithashtu thuhet se ekzistojnë gjasat
Merkel-Davutoglu: Emigrantët të strehohen në zona të sigurta në Siri Kancelarja gjermane, Angela Merkel si dhe kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu së fundi po diskutojnë për ngritjen e
Kryeministri turk: Pa liberalizim të vizave nuk sistemojmë refugjatë Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, të shtunën ka deklaruar se marrëveshja e Turqisë me Evropën për sistemim të mig
Davutoglu dhe Tsipras i dhurojnë lule gazetareve (VIDEO) Kryeministri turk Ahmet Davutoglu dhe homologu i tij grek Alexis Tsipras kanë përfituar nga një takim mes tyre në Ankara
Davutoglu: Për sigurinë e Turqisë nuk marrim leje nga askush e nuk pyesim askënd "Nëse vihet në pikëpyetje siguria e Turqisë nuk marrim leje nga askush, nuk pyesim askënd, bëjmë atë që është e nevojshm
Turqia merr masa të reja pas sulmit në Ankara Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, ka lajmëruar se po zbatohen masa të reja për sigurinë e gjithë vendit, pas sulm
Putin "shigjeton” vetëm Erdoganin: Turqit i konsiderojmë një komb mik "Rusia nuk ka për qëllim të dëmtojë marrëdhëniet me popullin turk", deklaroi Presidenti rus, Vladimir Putin, në vazhdën
Davutoglu provokon Putinin: Bota tallet me të, nuk e marrim seriozisht Turqia nuk ka përgjigje për deklaratat fyese të bëra nga presidenti rus Vladimir Putin, por nuk i ka kursyer provokimin
Falenderimi i Davutoglu: Shkupi, qytet në zemrat tona (VIDEO) Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve në Turqi dhe fitores së AKP-së rrugët e Shkupit u mbushën nga qytetarë shqip
Sulmi në Ankara, Mustafa ngushëllon Davutoglunë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka dërguar një telegram homologut të tij turk, Ahmet Davutoglu, ku shpreh ngushël
Turqia premton më shumë investime në Kosovë Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi është takuar me kryeministrin turk, Ahmet Davutoglu,
Zonja e Kryeministrit turk vizitoi Spitalin "Acibadem Sistina" në Shkup Delegacioni i lart turk i udhëhequr nga zonja e kryeministrit të Turqisë, Znj. Sare Davutoglu, vizitoi Spitalin ‘Acibade
Davutoglu: Turqia mbështet Maqedoninë në NATO Kryeministri turk Ahmet Davutoglu takoi sot në Shkup kryeministrim e Maqedonisë, Nikola Gruevski. Davutoglu tha se Tu
Davutoglu merr votëbesimin nga Parlamenti Qeveria e kryeministrit Ahmet Davutoglu mori sot votëbesimin nga Parlamenti. Qeveria e re, përbërë nga i njëjti rreth i
Davutoglu prezanton qeverinë e re Kryeministri i ri turk Ahmet Davutoglu prezantoi sot anëtarët e qeverisë së re ku ish ministri i Çështjeve Evropiane Mev