999 rezultate për

dante

Ja komandantët dhe ushtarët e UÇK-së të vrarë pas lufte (FOTO LAJM) Luftëtarët vdesin në luftë, por në Maqedoni ndodh ndryshe. Një pjesë e tyre janë vrarë pas mbarimit të saj. Rasti më i f
A po dënohen komandantët e luftës për bëmat e pasluftës? Nga Kushtrim Gashi - Edhe pse Ushtria Çlirimtare e Kosovës u krijuar në rrethana dhe momente shumë të vështira, prapë ar
17 vjeçarja bënte prostitutën dhe paratë i ndante me prindërit e bashkëshortit Prostituonte në hotelet e Tiranës paratë i ndante me prindërit e bashkëshortit. Kjo është historia e çuditshme e një vaj
Pse po heshtin ish-komandantët e UÇK-së në Maqedoni? Ish-komandantë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Maqedoni po vazhdojnë të heshtin dhe që nga 9 maji, terrori në Kumano
Zaevi: Komandantët NATO dhe Begu janë përndjekur dhe përgjuar që nga mesi i vitit 2013-tës Lideri i opozitës Zoran Zaev ka nxjerrë të tjera fakte tronditëse, duke thënë se grupi i armatosur në Kosovë ishte ndjek
Ura që ndante Podgoricën dhe Shkodrën (FOTO) Kjo fotografi është realizuar në vitin 1901. Në të shihet ura që ndante Podgoricën, kryeqyteti aktual i Malit të Zi d
Pranga një 30 vjeçari, shpërndante lëndë narkotike Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 30-vjeçar nën akuzën e ‘trafikut me lëndë narkotike’. I arrestuar është shtetasi
Polonia shënon 5 vjetorin e humbjes së presidentit Polonia shënon sot përvjetorin e humbjes së presidentit të saj. Në avionin e rrëzuar në 10 prill të vitit 2010, afër qyt
Odalloviç: Komandantët e UÇK le të frikësohen nga Gjykata Speciale Gjykata Speciale është çështje e dhimbshme për shqiptarët, sepse kjo do të jetë hera e parë që përballet me një gjykatë
Stikat dhe efektet e tyre shëruese Stikat kanë në përmbajtje të tyre antioksidantët të cilët ndihmojnë në parandalimin e kancerit. Stikat nuk janë thjesht
Ja porosia e Agim Çekut për veteranët e UÇK-së Çeku u ka kërkuar veteranëve që të besojnë në punën e Komisionit. Udhëheqësi i Komisionit për Verifikimin e Veteranëve t
Verifikimi i veteranëve të UÇK rrezikon të dështojë Procesi i verifikimit të veteranëve të luftës rrezikon të dështojë në tërësi, pasi që listat jo që nuk u pastruan, por u
VV bën kallëzim penal ndaj komandantëve të policisë Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Prokurorinë e Shtetit, kallëzim penal ndaj disa personave në Policinë e Kosovës, për
Luleshtrydhja dhe boronica mbrojtëse ndaj infarktit Studiuesit pohojnë se sa më shumë të konsumojmë luleshtrydhe dhe boronicë aq më pak do të kemi dhe rrezikun për tu preku
Mbetjet ushqimore një kurë e mirë për lëkurën tonë Mbetjet ushqimore mund të shndërrohen në produkte që ne mund ti përdorim si mbrojtëse të bukurisë sonë. Produktet që kan
Kroacia: Serbia nuk hyn në BE pa dënuar kriminelët e luftës (FOTO LAJM) Ministri kroat i drejtësisë, Orsat Miljeniç këmbënguli që Serbia duhet të ndjekë penalisht komandantët e lartë të Ushtr
Komandantët e UÇK-së i bashkoi lufta, i përçau politika Hashim Thaçi, Fatmir Limaj, Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi, Rrustem Mustafa dhe plot figura të tjera politike të sotme ka
Ish-komandante e ushtare serbë arrestohen për krime lufte Trembëdhejtë serbë, mes tyre edhe ish-zyrtarë të lartë policorë janë vënë nën pranga ditën e hënë. Ata akuzohen për
Izraeli nuk ndalet, vret tre komandantë të Hamasit (FOTO-LAJM) Tre komandantë të lartë ushtarakë të Hamasit kanë mbetur të vrarë si pasojë e një sulmi ajror izraelit në një shtëpi në
Dëshmitari i "Grupit të Drenicës": Hashim Thaçi kontrollonte burgun Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka nisur procesi gjyqësor kundër "grupit të Drenicës". Këtë herë ka dëshmuar "Dës