999 rezultate për

dante

Lëng limoni, në vend të kafes së mëngjesit (FOTO LAJM) Të gjithë personat që mbajnë dietë, e dinë se limoni ka mjaft antioksidantë dhe i ndihmon të gjithë që duan të dobësohen
Kërkohet arrestimi i komandantëve të UÇK-së Në kuadër të “dialogut ndërserb” për Kosovën, Shoqata e familjeve të të rrëmbyerve dhe të vrarëve në Kosovë, sot në trye
Djali i dëshmorit shkon te varri, mesazh prekës për komandantët e pangopur (FOTO LAJM) Dëshmori Danush Kurtaj është nga shumë dëshmorët nga radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që ka dhënë jetën për liri.
DOKUMENTAR / 27 prillit, kufiri që ndante Maqedoninë normale nga ajo apokaliptike (VIDEO) Kufiri që ndante Maqedoninë normale nga një Maqedoni apokaliptike, pa dyshim që ishte 27 prilli i viti të kaluar (2017).
Burg për kuksianin që shpërndante drogë në Kosovë Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti për Krime të Rënda ka bërë shpalljen e aktgjykimit dënues ndaj të akuzuarit
Komandantët vrasës të UÇK-së Nga Andi Bushati Ish komandantet e UÇK-së që sot drejtojnë Kosovën, kanë marrë mbi supe me një akt të vetëm, eti
Lushtaku është i forti në PDK për këtë arsye, komandantët uzurpuan kudo Në prag të dekadës së parë të pavarësisë së Kosovës, partitë politike, përveç që nuk po gjejnë zgjidhje për çështje shum
Xhavit Jashari fajëson këta komandantë për veteranët e rrejshëm rokuroria e Shtetit në gusht të viti të kaluar u kishte kërkuar organizatave të dala nga lufta e UÇK-së listat e veteran
Haradinaj: Gratë shqiptare të ISIS-it kanë bërë fëmijë me komandantë Kryeministri Ramush Haradinaj, në një intervistë për Daily Beast, gazetë amerikane online, ka folur rreth vizitës së tij
Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s'ka NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
Tërheqja taktike e komandantëve Tre liderët politikë në vend përfundimisht janë tërhequr nga iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale që kishte ni
Arrestohet roja i kompanisë, po vidhte naftë, por fitimet do ti ndante Një roje i një kompanie në Korçë, ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur duke vjedhur 20 litra naftë. Sipas
Komandantët pavarësisht partive e festojnë sëbashku festën Ish- luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë mbledhur së bashku në natën e tretë të Vitit të Ri. Brigada 12
Ministrja bukuroshe serbe që po kërcënon me burg komandantët e UÇK-së (FOTO LAJM) Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburovic, ka thënë se Gjykata Speciale do të marrë të pandehur në fillim të këtij vit
Shpërndante kokainë në qytet, pranga 23-vjeçarit nga Vlora Një 23-vjeçar ka rënë në pranga, pasi u kap me një sasi kokaine. Policia njofton se ne kuader te operacionit koduar "Cen
Kaq vite burg u dënuan komandantët Malisheva dhe Sokoli Gjykata Penale e Shkupit sot ka gjykuar ngjarjet në "Lagjen e trimave" në Kumanovë ku në maj të vitit 2015 gjatë përlesh
Pse Qosja dhe disa “komandantë” e donin të vdekur Ibrahim Rugovën? Shpesh herë është tentuar që të bëhet paralelizëm mes presidentit historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova dhe UÇK-së. Të
Shpërndante kokainë në rrugët e Italisë, kapet e reja shqiptare Policia ka vënë në pranga një çift shqiptarësh pasi akuzohet për shpërndarje droge. Jurgen. S 41 vjeç dhe partnerja e
Arrestohet zyrtari që shpërndante barna të rrezikshme Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten një të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe prodhim e shpërndarje të
Shpërndante drogë në shkollë, arrestohet i riu në Dibër Kapet dhe arrestohet një 20-vjeçar, i dyshuar si shpërndarës i lëndëve narkotike në lokale dhe në ambjentet e jashtme të