999 rezultate për

dante

Haradinaj mesazh serbëve, del shëtitje me komandantët gjermanë Në një kohë tensionesh me Serbinë, Haradinaj së bashku me komandantin e kontigjentit gjerman të KFOR-it, Eric Offermann
Nga ushtarët tek komandantët, sa rriten pagat në ushtri Duke filluar nga 1 prilli i vitit të ardhshëm, do të kenë rritje të pagave për 6.800 ushtarakë të Forcave të Armatosura.
5 fruta që do ta bëjnë mëlçinë tuaj të duket si e re Mëlçia juaj është organi më i madh i brendshëm, i cili kryen më shumë se 500 funksione në trup. Prandaj është me rëndësi
Mësoni ç'po ndodh me aktakuzën ndaj veteranëve, a po shpëtohen komandantët? Prokuroria është duke punuar në plotësimin e aktakuzave për lëndën e njohur si rasti i “veteranëve të rrejshëm”, e cila
Dietë me lëng limoni (FOTO LAJM) Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë një gotë ujë m
Tha se nuk ndante kurrë dhomën me një lesbike, pendohet gazetarja e CNN Korrespondentja e CNN në Shtëpinë e Bardhë për ka kërkuar falje publike për postimet homofobike që ka bërë para disa vit
Shpërndante kokainë me BMW, shqiptari kapet rrugëve të Milanos Dy persona kanë përfunduar në pranat e policisë italiane, të akuzuar për trafik të lëndëve narkotike. Një shqiptar dh
Dietë me lëng limoni (FOTO LAJM) Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë një gotë ujë m
Veseli u tregon komandantëve sa është numri i veteranëve Numri i veteranëve të luftës nuk është më i madh se sa ai që ka qenë në shtatorin e vitit 1999. Madje shifra me mbi 40 m
Veteranët në protestë kundër prokurorisë, a po tentohet të shpëtohen komandantët? Kryetari i Degës së Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) në Pejë, Gazmend Syl
Kryetarja e Gjykatës Themelore del veterane mashtruese, kush do t'i gjykojë komandantët? Emri i Afërdita Bytyqit, kryetares së Gjykatës Themelore të Prishtinës, gjendet në listën e veteranëve mashtrues. Gjykat
Zbulohet mashtrimi i prokurorisë, tentativë për të shpëtuar komandantët? Rreth 1.300 “veteranë të rrejshëm”, që i janë shtuar aktakuzës së përpiluar nga ish-prokurori Elez Blakaj, nuk janë apli
Propozimi interesant i Dautit për veteranët, merr fund hetimi dhe shpëtojnë komandantët? Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit.
Edhe Timen e kanë nxjerrë veterane mashtruese, plane për të shpëtuar komandantët nga dënimi? Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen
Komandantët po luftojnë me njëri-tjetrin për të zotëruar KEK-un “Luftë e madhe” është duke u bërë nga njerëzit e politikës për ta marrë kontrollin në Korporatën Energjetike të Kosovës,
Veteranët do të dalin në protestë kundër komandantëve të tyre Veteranët e vërtetë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë duke shqyrtuar mundësinë e organizimit të protestave për shk
Haliti: Me komandantë gjysmakë humbet ushtria Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh edhe nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka zgj
Inatin e prokurorit komandantët do t'a nxjerrin tek veteranët Koment nga Ervin Shkulaku Ka ditë të tëra që dosja e prokurorit Elez Blakaj për veteranët fallco është më e ko
Shpërndante kokainë në Tiranë, në pranga 44 vjeçari Një 44 vjecar ka përfunduar në pranga pasi akuzohet se shpërndante kokainë. Në kërkim gjithashtu janë shpallur në kër
Dietë me lëng limoni (FOTO LAJM) Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë një gotë ujë m