999 rezultate për

dalje

Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm pas daljes së fituesve të llotarisë Dita e vekurar tashmë ka kaluar dhe fituesit e Llotarisë janë shpallur. Ambasada amerikane njofton për një tjetër pro
Medalje e artë për xhudisten Erza Muminoviq Përfaqësuaesja e Kosovës në sportin e xhudos, Erza Muminoviq ka fituar medaljen e artë në Kupën Panamerikane që u mbajt
24 medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në Shkup Dhjetë medalje argjendi, 14 bronzi dhe 4 mirënjohje në 9 kategori (programim, arti kompjuterik, kontrollit hardware, leg
Tym në kabinën e aeroplanit, alarmohen pasagjerët (VIDEO) Pasagjerët u detyruan të evakuohen nga një aeroplan i Delta Air Lines, pasi pasagjerët raportuan se panë tym në kabinë.
Haradinaj ndan "Medaljen e Skënderbeut" Në 20 vjetorin e rënies të Ilir Konushevcit, kryeministri Ramush Haradinaj ka nderuar babanë e dëshmorit me “Medaljen e
Ana tjetër e medaljes, bizneset shqiptare nuk janë gati të përballen Anëtarësimi në BE mbështetet në tre parime të përcaktuara në Këshillin e Kopenhagës në vitin 1993, një prej të cilëve ës
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tel Aviv Nora Gjakova është kurorëzuar me medaljen e artë në Kampionatin Europian të Xhudos që u zhvillua në Tel Aviv. Xhudist
Koreani i Tottenhamit detyrohet nga shteti i tij që të fitojë medalje ose të bëjë ushtrinë Sulmuesi i Tottenhamit, Song do të vuajë nga lojërat aziatike që do të nisin më 11 gusht. Heu Song Minit me shumë mundës
Arjan Çani i shkruan Stresit pas daljes nga burgu (FOTO LAJM) Kujtojmë se sapo doli nga burgu ai publikoi një video në Instagram ku shfaqej duke tymosur një cigare hashash. Kjo n
Pas kërcënimit për dalje nga koalicioni qeveritar, policia kërkon falje Pas reagimit të deputetëve Veton Berisha dhe Etem Arifi, Policia e Kosovës ka kërkuar falje dhe mirëkuptim për gabimin t
Tuneli që po "ha" jetë, zbulohet shkaku i aksidentit tragjik në Tiranë-Elbasan Zbulohen detaje të reja nga aksidenti i rënde me tre të plagosur sot në dalje të Tunelit në aksin Tiranë-Elbasan. Bur
Nuk ka medalje për Akil Gjakovan Akil Gjakova nuk e ka pasuar dot Nora Gjakovës, Distria Krasniqit dhe Fjolla Kelmendit, pasi nuk arriti të fitonte medal
Vazhdon krenaria, një tjetër xhudiste i shton medaljen e artë koleksionit të Kosovës Pas Distria Krasniqit, edhe xhudistja Nora Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e artë në ‘Grand Prix’ në Turqi. Spo
Tea dhe Kristi nuk dinë të ndahen (FOTO LAJM) Kristi Becka ishte miku më i mirë i Tea Zhulit në orvatjet plot ngacmime të saj mes Vesel Kurtishajt dhe Fisnik Veisllar
"Mos dyshoni, medaljet e mia janë të pastra" Briken Çalja siguroi 3 medalje ari në Europianin e Bukureshtit, që është dhe arritja më e madhe në karrierën e tij. Në n
Xheni i BB sapo na suprizoi, fillon punë aty ku nuk prisnim (FOTO LAJM) Xheni është ish-lojtarja e Big Brother, duket se pas daljes ajo smund te rri larg mediave. Pas daljes së saj vëmëndj
Briken Calja fiton të treja medaljet e arit në kampionatin Europian Briken Çalja u shpall kampioni më i ri i Europës në peshëngritje, pasi shkëlqeu në turneun që po zhvillohet këtë fund mu
Peshëngritsi Briken Calja. medalje ari në kampionatin Europian (FOTO LAJM) Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes që po z
Mediat ndërkombëtare vendosin në plan të parë daljen e Listës Serbe nga qeveria Kosova po vazhdon të jetë temë e mediave kryesore ndërkombëtare pas ngjarjeve të djeshme në veri të vendit. “The New
Vuçiç fton Listën Serbe ta mendojë edhe një herë daljen nga qeveria Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ia ka bërë me dije Listës Serbe se ai nuk do të marrë vendim në vend të tyre lid